Juergen Klopp wskazał faworyta do triumfu w LM – „To najsilniejszy zespół, jaki kiedykolwiek widziałem”

Trudno wskazać na ten moment głównego faworyta do triumfu w Lidze Mistrzów. Wydaje się, że to Liverpool dzięki niezwykłej systematyczności może sięgnąć po ten puchar. Nieco inne zdanie na ten temat ma szkoleniowiec „The Reds”, Juergen Klopp. Niemiecki trener stwierdził bowiem, iż to Juventus jest najsilniejszą drużyną, jaką kiedykolwiek widział. Dlatego też, to „Stara Dama” może wygrać LM.

Dla zespołu z Turynu obecna kampania w pewien sposób jest przejściowa. Klub zmienił bowiem swoją politykę, kończąc pracę ze szkoleniowcami, którzy opierali się przede wszystkim na grze obronnej. Do Juventusu przybył Maurizio Sarri, miłośnik utrzymywania się przy piłce oraz niezliczonej liczby podań.

Jak na razie, projekt pt. Sarri w Juventusie nie powala na łopatki, choć trudno mówić o wielkich problemach drużyny. Mistrz Włoch zagwarantował sobie udział w fazie pucharowej LM, natomiast w Serie A klub plasuje się na drugim miejscu, mając na swoim koncie tyle samo punktów, to Inter. Nadal zatem ekipa z Turynu może sięgnąć po potrójną koronę, gdyż Juventus jest także w półfinale Pucharu Włoch.

Ogromne wrażenie ekipa Sarriego wywiera na Juergenie Kloppie. Szkoleniowiec Liverpooolu przyznał bowiem w rozmowie z „The Guardian”, iż włoski zespół jest niezwykle silną drużyną – To najsilniejszy zespół, jaki kiedykolwiek widziałem w swoim życiu. Już na początku roku Juventus był moim faworytem do zwycięstwa w Lidze Mistrzów. Nie oglądam za dużo włoskiego futbolu, jednakże nie rozumiem, dlaczego „Stara Dama” nie jest dziesięć punktów nad resztą stawki. Uważam ich za jedną z najsilniejszych drużyn z zawodnikami, którzy posiadają niezwykłe umiejętności. 

Klopp odniósł się także do szans Liverpoolu na obronę tytułu – Nie mam pojęcia, czy mogę powiedzieć, że wygramy ponownie Ligę Mistrzów. Na pewno spróbujemy to zrobić. Udowodniliśmy bowiem, że możemy zwyciężać z najlepszymi. Nie oznacza to jednak, że zrobimy to ponownie w tym sezonie. Kilka drużyn jest przygotowanych do triumfu. Wpływ na sukces może mieć szczęście oraz głód zwycięstwa. 

 

Komentarze

komentarzy