Juergen Klopp wychwala Lewandowskiego: To najlepszy piłkarz, jakiego trenowałem

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, iż Juergen Klopp miał ogromny wpływ na rozwój kariery Roberta Lewandowskiego. W czasie pobytu w Borussii Dortmund, reprezentant Polski zrobił ogromny progres, co zaowocowało przeprowadzką do Bayernu. Współpracę z Robertem bardzo dobrze wspomina szkoleniowiec Liverpoolu, który w samych superlatywach wypowiedział się na temat Polaka.

Dla Roberta Lewandowskiego sezon 2020/2021 może być wyjątkowy. 32-latek jest na bardzo dobrej drodze, by pobić rekord Gerda Mullera w kontekście liczby strzelonych bramek w jednej kampanii Bundesligi. Na temat świetnych umiejętności reprezentanta Polski pojawia się wiele wypowiedzi. Kilka słów poświęcił napastnikowi Bayernu Juergen Klopp.

Najlepszy z najlepszych

Podczas rozmowy ze „Sport Bild”, trener Liverpoolu zdradził, iż Robert jest najlepszym zawodnikiem, jakiego prowadził – Robert Lewandowski to najlepszy piłkarz, jakiego trenowałem. Byłoby niewłaściwe, gdyby wymienił nazwisko innego zawodnika. To co zrobił ze swoim potencjałem jest niezwykłe. Gdyby każdy zawodnik rozwijał się w taki sposób jak Lewandowski, to futbol byłby kompletnie szalony. Wszyscy piłkarze byliby niesamowici. Robert zrobił każdy krok, jaki musiał uczynić, by być w tym miejscu. Wie co zrobić w każdej sytuacji. Chciałbym podziękować mu i wszystkim innym zawodnikom, którzy sprawili, że jestem postrzegany jako bardzo dobry trener.

 

Komentarze

komentarzy