Juventus przedłuży umowy z trzema zawodnikami!

Patrząc na ostatnie wyniki Juventusu, zarząd „Starej Damy” może być zadowolony z postawy swoich zawodników. Zespół z Turynu zajmuje pierwsze miejsce w tabeli Serie A oraz zagwarantował sobie awans do 1/8 finału LM. Nic dziwnego, że klub chce przedłużyć umowy z kilkoma swoimi zawodnikami. Oficjalne wiadomości w sprawie trzech nowych kontraktów piłkarzy „Starej Damy” powinniśmy otrzymać w przeciągu najbliższych dni!

Jak informuje Fabrizio Romano, klub intensywnie pracuje nad porozumieniem z Wojciechem Szczęsnym. Nie jest to zaskakująca informacja, gdyż temat nowego kontraktu polskiego bramkarza był poruszany w mediach wielokrotnie. Najwidoczniej obie strony ustaliły już najważniejsze warunki umowy, a do złożenia podpisów pod dokumentem brakuje tylko szczegółów. Golkiper „Starej Damy” ma pozostać z włoską drużyną przez pięć kolejnych lat!

Na dłużej z zespołem zwiążę się także Leonardo Bonucci. Włoski defensor wrócił do Turynu w 2018 roku po rocznym pobycie w Mediolanie. W obecnym sezonie Serie A, Leonardo jest podstawowym obrońcą u Maurizio Sarriego. Z postawy zawodnika jest zadowolony także zarząd zespołu. Potwierdza to fakt, iż Bonucci ma również złożyć podpis pod pięcioletnią umową. Warto pamiętać, że Włoch ma na karku już 32 lat, więc w momencie wypełnienia kontraktu, u defensora wybije 37 lat!

Ostatnim piłkarzem, który przedłuży swój pobyt w Turnie jest Juan Cuadrado. Przyszłość 31-latka w trakcie letniego okna transferowego stała pod dużym znakiem zapytania. Kolumbijczyk został jednak w Juventusie, a decyzja zawodnika okazała się słuszna. Cuadrado rozegrał już bowiem 11 spotkań w tym sezonie Serie A. Większość z tych meczów to występy od pierwszej minuty. Z obecności piłkarza w zespole na pewno cieszy się Maurizio Sarri, który na ten moment bardziej ceni sobie umiejętności Juana, niż nominalnego, prawego obrońcy zespołu, czyli Danilo.

Cuadrado podpisze kontrakt do 2022 roku. W tym jednak wypadku, będzie zawarta możliwość przedłużenia pobytu zawodnika w klubie o kolejny rok.

Komentarze

komentarzy