Kai Havertz na celowniku Barcelony. Klub oferuje w zamian trzech piłkarzy

Kai Havertz znalazł się na celowniku kolejnego klubu. Barcelona oferuje w zamian za Niemca trzech piłkarzy.

Doświadczenie mimo młodego wieku

Kai Havertz to jeden z największych młodych talentów niemieckiego futbolu. Piłkarz w czerwcu skończy dopiero 21. lat, a już ma na koncie wiele występów w seniorskiej piłce. W barwach Bayeru Leverkusen wystąpił dotychczas w 139 meczach, w których zdobył 38 goli i zaliczył 30 asyst. Poza tym Joachim Loew siedmiokrotnie dał mu szansę gry w niemieckiej kadrze.

Kai Havertz budzi zainteresowanie

Piłkarz Bayeru Leverkusen od wielu miesięcy znajduje się na celownikach europejskich potentatów. Wśród zainteresowanych Havertzem wymienia się m.in. Bayern, Liverpool czy Manchester United. Sytuację Niemca obserwuje również FC Barcelona.

Barcelona oferuje trzech piłkarzy w zamian

Jak informuje “VoetbalKrant”, mistrz Hiszpanii jest w stanie zaoferować w zamian za piłkarza trzech zawodników – Marca Cucurellę, Emersona oraz Carlesa Alenę. Wcześniej mówiło się bowiem, że Bayer liczy na sprzedaż Havertza za 100 milionów euro. Ze względu na problemy finansowe w związku z pandemią koronawirusa, mało prawdopodobne, by Barcelona wydała tyle pieniędzy za 21-latka.

Havertz jest związany z Bayerem umową do czerwca 2022 roku. Portal “Transfermarkt” wycenia jego wartość na 81 milionów euro.