Kai Havertz coraz bliższy zmiany klubu. Nowe informacje w sprawie transferu Niemca!

Kai Havertz, Bayer Leverkusen
(Zdjęcie: Maxppp)

Transfer Kaia Havertza nabiera bardzo szybkiego tempa. Wszystko wskazuje na to, że niemiecki gracz w trakcie kolejnego sezonu będzie reprezentować barwy Chelsea. Piłkarz Bayeru jest zdeterminowany, by zasilić ekipę „The Blues”. Do realizacji transakcji brakuje porozumienia obu klubów.

Od kilku tygodni Havertz był łączony z przenosinami na Stamford Bridge. Nowe informacje na temat przyszłego klubu ofensywnego gracza przedstawił dziennikarz „The Athletic”, David Ornstein.

Havertz blisko Chelsea

Według wspomnianego źródła, Kai jest coraz bliższy transferu do Chelsea. Londyński klub jest jedynym zespołem, który może spełnić żądania Bayeru. Ekipa z Leverkusen oczekuje około 80 milionów euro, razem z bonusami.

„The Blues” mają nadzieję, że uda się ustalić warunki, dzięki którym drużyna z Premier League zapłaci 65 lub 70 milionów euro, a resztę kosztów (15 lub 10 milionów euro) będą stanowić różnego rodzaju dodatki.

Kai zdecydowany

Co istotne, David Ornstein informuje, iż Kai Havertz jest zdeterminowany, by zasilić Chelsea. Taka postawa zawodnika może pomóc „The Blues” przy negocjacjach. 21-latek ma nie zmienić nastawienia nawet w momencie, gdy londyński klub nie zagwarantuje sobie gry w Lidze Mistrzów.

Wkrótce oferta

Jak donosi Angelo Mangiante ze Sky Sport, Bayer wkrótce otrzyma oficjalną propozycję od ekipy Franka Lamparda. Oba kluby szybko powinny dojść do porozumienia.