Kai Havertz wybrał swój kolejny klub!

Kai Havertz, Bayer Leverkusen
Kai Havertz

Wiele wskazuje na to, że Kai Havertz zostanie jednym z głównych bohaterów letniego okna transferowego. Zawodnik Bayeru podjął decyzję, by zrobić kolejny krok w swojej karierze. Według ostatnich doniesień mediów, Niemiec wybrał już konkretny klub. Tą drużyną jest Chelsea.

Kryzys wywołany koronawirusem sugeruje, że w trakcie najbliższych miesięcy nie będziemy świadkami wielkich transakcji. Kai Havertz może przełamać tę opinię. Jak informują niemieckie media, sam zawodnik wyraził chęć zmiany zespołu, a zarząd Bayeru nie zamierza stawać na przeszkodzie.

Kai Havertz wybrał Chelsea

Co więcej, według doniesień „Kickera”, 21-latek wskazał także klub, do którego chciałby dołączyć. Ofensywny gracz „Aptekarzy” widzi siebie w barwach Chelsea. W ostatnim czasie do londyńskiej ekipy trafił Timo Werner. Havertz chciałby grać w jednym zespole razem ze swoim rodakiem. Dodatkowo, piłkarzowi Bayeru podoba się projekt, który tworzy londyńska drużyna.

Realizacji tej transakcji sprzyja opinia, jaka panuje w mediach. Chelsea to jeden z niewielu klubów, który jest w stanie spełnić warunki „Aptekarzy”. Zespół z Leverkusen oczekuje za Kaia Havertza 100 milionów euro. Kwotę mogą dopełnić bonusy, dlatego „The Blues” najprawdopodobniej nie zapłacą od razu pełnej sumy.

Kiedy?

Spoglądając na spekulacje dotyczące transferu Havertza, pozostaje już tylko pytanie, kiedy transakcja zostanie zrealizowana. Według informacji „Kickera”, Kai może przenieść się do Chelsea po tym, jak Bayer zakończy przygodę w Lidze Europy.