Kamil Glik w letnim oknie transferowym wróci do Torino?

Glik Monaco
Kamil Glik

Kamil Glik zdecyduje na się na powrót do byłego klubu? Według doniesień francuskich mediów, piłkarz może opuścić Monaco już latem. Faworytem do pozyskania piłkarza reprezentacji Polski jest Torino.

Kapitan Monaco

32-letni stoper występuje w Monaco od czterech lat. Wówczas trafił do Księstwa z Torino za 11 milionów euro. Od tamtej pory zanotował 167 występów w zespole Ligue 1, zdobywając 14 goli. Kamil Glik wciąż jest podstawowym piłkarzem drużyny Roberta Moreno, a przed minionym sezonem otrzymał opaskę kapitana.

Powrót do Torino?

Coraz głośniej mówi się jednak o tym, że reprezentant Polski już latem zmieni otoczenie. Jego kontrakt jest ważny jeszcze przez rok, aczkolwiek według “Nice-matin”, piłkarz będzie chciał odejść z klubu już teraz.

W maju “Calcio Mercato” poinformowało, że kierunkiem, w którym wkrótce podąży Kamil Glik, jet Torino. Obrońca występował we włoskim zespole w latach 2011-2016 i podobnie jak w Monaco, był jego kapitanem.

Glik zdecyduje się na obniżkę zarobków o połowę?

Według włoskich i francuskich mediów, powrót może być bliski nawet mimo możliwej obniżki wynagrodzenia. Reprezentant Polski obecnie zarabia 3,5 mln euro w skali roku, a w Torino miałby zarabiać ponad dwa razy mniej.

Odejście Glika mogłoby odpowiadać zarządowi Monaco, który już zapowiedział rewolucję w zespole. Z klubu może wkrótce odejść nawet 30 piłkarzy.

Komentarze

komentarzy