Kapitan ŁKS-u na dopingu? Klub czeka na wynik drugiej próbki

Michał Kołba na dopingu? Próbka A badania dopingowego wykazała obecność niedozwolonych substancji. Władze klubu wstrzymują się z podjęciem decyzji odnośnie przyszłości bramkarza.

27-latek jest zawodnikiem ŁKS-u od czterech lat. Od tamtej pory rozegrał w barwach klubu 110 meczów, przebywając z zespołem drogę od III ligi do ekstraklasy. Michał Kołba obecnie jest podstawowym zawodnikiem oraz kapitanem zespołu.

W badaniach próbka A wykazała pozytywny wynik. Zawodnik jednak czeka na wyniki próbki B, która wykaże, czy w organizmie zawodnika znajdują się substancje zakazane przez Światową Agencję Antydopingową.

ŁKS na stronie internetowej wydał oficjalny komunikat w tej sprawie:

Swoją postawą przez ostatnie lata Michał Kołba zasłużył na to, aby wstrzymać się z ferowaniem jakichkolwiek wyroków do czasu całkowitego wyjaśnienia sprawy. Zwłaszcza, że w naszym kraju jednym z fundamentów systemu prawnego jest reguła domniemania niewinności.

Wszyscy mamy nadzieję, że pobrana do badań próbka B wykaże, iż w organizmie piłkarza, który przez ostatnie lata wskazywany był za wzór profesjonalizmu, nie znajdują się żadne substancje widniejące na liście substancji zabronionych przez Światową Agencję Antydopingową.

Jak podaje Krzysztof Stanowski, jeśli druga próbka potwierdzi obecność niedozwolonych substancji, ŁKS ma już kandydata na jego następcę. To były bramkarz Legii, Arkadiusz Malarz, który obecnie pozostaje bez klubu.

Fot. YouTube

Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO500 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy