Karbownik z nową umową?!

Karbownik nowa umowa

Michał Karbownik w niecały rok zyskał miano najbardziej rozchwytywanego zawodnika z polskiej ligi. 20-latek zagrał raptem kilkanaście spotkań w ekstraklasie, ale to nie przeszkadza łączyć tego zawodnika z takimi drużynami jak Barcelona, Real Betis czy Celtic. Czy obrońca rzeczywiście jednak opuści latem Warszawę?

Karbownik łączony z Barceloną

Poniekąd nic nie stoi na przeszkodzie. Legia z pewnością zechce zarobić spore pieniądze w obliczu kryzysu, a sam Michał wierzy, że to odpowiedni moment na wyjazd, jak jakiś czas temu oświadczył jego agent Mariusz Piekarski. Chętnych na jego zakup na pewno nie zabraknie. Pojawił się konkretny temat związany z Barceloną, która jednak wypożyczyłaby Karbownika do nieco słabszego klubu. Michał miałby dzięki temu otrzaskać się z nowym środowiskiem.

Jak się jednak okazuje, według informacji Łukasza Olkowicza z „Przeglądu Sportowego”, Karbownik ma niebawem podpisać nową umowę. Ta obecna wygasa w przyszłym roku, co stawia zespół w trudnej pozycji negocjacyjnej. Klub z Łazienkowskiej ma zamiar wyciągnąć z tej transakcji około 7-8,5 miliona euro.

Agent Karbownika pewny nowej umowy

Piekarski potwierdził, że jego klient ma zamiar odwdzięczyć się Legii za podarowaną szanse. Dzięki podpisaniu nowego zobowiązania, klub ma szansę zarobić większe pieniądze. Dodatkowo Legia planuje zapisać w kontrakcie swojego zawodnika procent od następnej sprzedaży.

Czy transfer do Barcelony na tym etapie kariery byłby dobrym rozwiązaniem? Olkowicz wspomniał także o zespole z Bundesligi czy Red Bullu Salzburg, gdzie na pewno miałby łatwiejszą drogę do postawienia kolejnego kroku w swojej karierze.