Kibice czują się oszukani przez Iplę

Fani futbolu czują się oszukani przez platformę, która należy do Polsatu. Czarę goryczy przelał wczorajszy mecz Anglia-Rosja, którego nie dało się oglądać.

Tylko część spotkań z Euro 2016 można oglądać na otwartych kanałach. Większość z nich jest zakodowana, dlatego wielu kibiców zdecydowało się na wykupienie specjalnego pakietu, który kosztował aż 99 zł. W zamian za to mieli mieć dostęp do wszystkich spotkań w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ Ipla oferowała swoje usługi na różnych urządzeniach np. smartfon, tablet, komputer. Niestety, ale kibice nie otrzymali tego za co zapłacili.

Posiadacze pakietu napotkali na masę problemów, które w żadnym wypadku nie wynikały z ich winy. Jeśli chcieli skontaktować się z usługodawcą to najczęściej otrzymywali szablonowe odpowiedzi, które nic nie wnosiły, a mecze za które zapłacili przepadały i dalej przepadają. Sami próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z Iplą, ale jest to obecnie niemożliwe.

Podstawowym problemem była na pewno jakość, zamiast normalnej transmisji w dobrej jakości, posiadacze pakietu otrzymali pokaz slajdów. Internauci swoją dezaprobatę pokazali w mediach społecznościowych.

ipla

Poza tym wielu z nich poprzez błąd ze strony operatora, nie mogła obejrzeć meczu na wielu urządzeniach jak obiecywano, ponieważ występowały błędy techniczne tego typu, że logowano się jednego dnia więcej niż na 3 urządzeniach. Co oczywiście nie było prawdą. Systemu zresetować też nie można było i w zasadzie przepadały wszystkie mecze.

Wielu użytkowników domaga się zwrotu swoich pieniędzy.

„Kupiłem i nie działa. W ogóle nie widzę kanałów z transmisją. Sprawdzałem na Panasonic TV, aplikacja IPLA na W10, Chrome i Firefox. Kiedy zwrócą mi kasę? Jak wejdę przez stronę www i z tego samego kompa po aplikacji IPLA to liczycie to jako dwa urządzenia?”

„Ta są jakieś żarty. Wam się za to oszustwo zbiorowy proces należy. Płacisz 99zl, żeby mecz przerywał ca 10-15 sekund.”

Ipla najczęściej odpowiada tak:

„Kwestie takie wyjaśniane są przez naszą pomoc techniczną. Bardzo prosimy o zgłoszenie na pomoc@ipla.pl, gdzie zostaną Ci udzielone wszelkie potrzebne informacje. Pozdrawiamy”

Jak widać kwestie te nie są wyjaśniane, a dziennie odbywają się 3 spotkania, a więc to za co zapłacili użytkownicy już przepadło. Sami dostaliśmy w tej sprawie na prywatną skrzynkę wiele wiadomości. Próbowaliśmy interweniować u operatora, ale jak już wyżej zostało wspomniane kontakt telefoniczny jest niemożliwy. Z tego co ustaliśmy obsługa telefoniczna została obecnie zawieszona. Co zrobi Ipla i czy obędzie się bez procesu okaże się niebawem.

Komentarze

komentarzy