Kibice Górnika Zabrze uhonorowali „Łowcę Kurczaków”

Stanisław “Leon” Sętkowski to prawdziwa legenda Górnika Zabrze. “Łowca Kurczaków” doczekał się na gliwickich Łabędach muralu ze swoją podobizną.

Stanisław „Leon” Sętkowski to najwierniejszy kibic Górnika Zabrze. Cieszy się ogromnym zaufaniem nie tylko wśród fanów śląskiego zespołu, ale również piłkarzy. W sieci krąży wiele historii o tym, jak 81-latek podwoził piłkarzy na trening swoim polonezem. Poza tym zawsze służy pomocą wszystkim osobom związanym z klubem.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Najbardziej jest jednak znany z tego, że po każdym meczu najlepszy piłkarz otrzymuje od niego koguta. Tradycja rozpoczęła się jeszcze w 1986 roku, gdy Górnik sięgnął po mistrzostwo Polski i trwa do dziś. Stąd jego przydomek “Łowca Kurczaków”.

Za wieloletnie wsparcie klubu, pod wieloma względami, kibice zabrzan postanowili uhonorować Stanisława „Leona” Sętkowskiego. Na gliwickich Łabędach powstał mural z jego podobizną. “Od lat z Górnikiem, duma Ślązaków, Stasiu Sętkowski, Łowca Kurczaków” – taki napis widnieje obok jego postaci.

Praca niespodzianka poświęcona żywej legendzie, Panu Stanisławowi Sętkowskiemu, człowiekowi o wielkim sercu i od lat…

Gepostet von Torcida Łabędy am Sonntag, 3. Mai 2020

Fot. Facebook/Torcida Łabędy