Kibice Lechii Gdańsk nie mogli wejść na stadion

darmowe stadion

Lechia Gdańsk rozegrała pierwszy mecz na własnym stadionie po spadku z Ekstraklasy. Władze klubu rozdysponowali zbyt małą ilość biletów na spotkanie. Na Polsat Plus Arena Gdańsk mogło wejść jedynie 8 tysięcy kibiców. Zainteresowanie było większe.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Lechia Gdańsk dopuściła za małą ilość wejściówek na mecz

Dwa tygodnie temu przed startem sezonu Fortuny 1 Ligi Lechia Gdańsk opublikowała informację, że klub sprzedał niecałe 300 karnetów. Tak mała sprzedaż spowodowała, że władze zdecydowały się na udostępnienie zaledwie 8 tysięcy miejsc na spotkanie z Motorem Lublin. Polsat Plus Arena Gdańsk może pomieścić 41620 tysięcy oglądających. Przed meczem okazało się, że zainteresowanie jest dużo większe i wielu fanów nie mogło kupić biletów. Z tej okazji kibice są wściekli na klub. Ceny biletów wahały się do 20 do 45 złotych.

Mała ilość kibiców nie pomogła Lechii

Zbyt mała ilość kibiców Biało-Zielonych okazała się zgubna. Klub przegrał przed własną publicznością z Motorem Lublin 1:0. W trakcie meczu fani Lechii zorganizowali oprawę przez, którą sędzia musiał przerwać mecz na kilka minut. Następny mecz ligowy Lechiści zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock czyli klubem, który również od tego sezonu rozgrywa mecze w Fortunie 1 Lidze po spadku z Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się 4 lipca o godzinie 20:30.

Komentarze

komentarzy