Kibice Ruchu pokryli koszty naprawy zniszczonej trybuny rywala

Kibice Ruchu
Kibice Ruchu (fot. YouTube/Niebiescy.pl)

Podczas meczu rezerw Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów kibice drugiego z zespołów zdemolowali sektor gości. Fani zebrali pieniądze i w ramach przeprosin przekazali je na naprawę szkód.

Zdewastowany sektor gości

Mecz rezerw Zagłębia Lubin z Ruchem Chorzów był ostatnim przez zawieszeniem rozgrywek w Grupie 3. III ligi. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W 9. minucie goście objęli prowadzenie po golu Mateusza Idzika, jednak gospodarze wyrównali w drugiej połowie – do siatki trafił Jakub Sypek.

Tym, co odbiło się największym echem po meczu okazało się zachowanie kibiców gości. Fani Ruchu Chorzów zdewastowali trybunę na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Lubinie. Bilans strat to wyłamana stalowa belka z czterema siedzeniami, wykrzywione osiem stalowych belek oraz jedno połamane siedzenie. Całkowity koszt naprawy miał wynieść trzy tysiące złotych.

Kibice pokryli koszty

Stowarzyszenie Kibiców Niebieska Ruda Śląska postanowiło zadośćuczynić straty rywala i zorganizowało zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów. Jak informuje portal “Niebiescy.pl”, fani zebrali 2865 złotych, a resztę pokryto z funduszy stowarzyszenia. Cała kwota już trafiła na konto Zagłębia Lubin.

Komentarze

komentarzy