Klebaniuk w ogniu krytyki, Grosicki stanął w jego obronie

Bramkarz darmowe

O klęsce Pogoni Szczecin trudno zapomnieć, a w środowym meczu szczególnie nie popisał się Klebaniuk, którego indywidualne błędy zwiększyły rozmiar porażki. Bramkarz mierzy się z falą krytyki, ale w jego obronie stanął Kamil Grosicki.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Kamil Grosicki broni Klebaniuka

Bartosz Klebaniuk meczu z Gent nie zapomni do końca życia. Młody bramkarz jest odpowiedzialny za tak wysoką porażkę i przez jego indywidualne błędy, Pogoń przegrała aż 0:5. Golkiper musiał zmierzyć się z falą krytyki, a to z pewnością nie jest jeszcze jej koniec. Taki jest jednak sport i nie każdy ma swój dzień, a błędy zdarzają się każdemu. Klebaniuk miał ogromnego pecha, że gdy był gorzej dysponowany, to akurat Pogoń mierzyła się z Gent.

Bramkarz jest bardzo niewdzięczną rolą, bo o ile błędy w przypadku pozostałych zawodników mogą zostać zniwelowane (faul, szybszy powrót, pomoc kolegi z drużyny), tak błąd golkipera często kończy się utratą bramki. Koronkowym przykładem bramkarz, który nie podniósł się po wpadce jest Loris Karius. Niemiec w finale Ligi Mistrzów zanotował katastrofalny występ i skończył w Besiktasie, a następnie w Unionie. Obecnie jest piłkarzem Newcastle, ale w minionym sezonie nie łapał się nawet do kadry meczowej.

Kamil Grosicki stanął w obronie Klebaniuka

Kamil Grosicki – kapitan Pogoni Szczecin, sprzeciwił się fali krytyki i broni Bartosza Klebaniuka. „Wszystkim, którzy wspierali nas wczoraj w Gandawie, WIELKIE dzięki. Byliście niesamowici! Wszystkim, którzy skaczą po naszym bramkarzu (bo to takie łatwe teraz)… zastanówcie się nad sobą. Bartku, drużyna jest z Tobą i kibice też”.

Komentarze

komentarzy