Zapamiętajcie to nazwisko. W HSV mają prawdziwą perełkę

W Hamburgu mają szczęście, że siedem lat temu trafił do nich ten utalentowany piłkarz. W tym roku zagrał na dwóch turniejach młodzieżowych z reprezentacją oraz zadebiutował w Bundeslidze, a to wszystko przed osiągnięciem pełnoletniości. 

Jann-Fiete Arp swoje umiejętności szerszej publiczności miał okazję zaprezentować poprzez występy w młodzieżowych reprezentacjach Niemiec. W tym roku piłkarz HSV zagrał najpierw na mistrzostwach Europy do lat 17, a następnie, kilka miesięcy później, wystąpił na mistrzostwach świata w tej samej kategorii wiekowej. Podczas pierwszego turnieju Niemcy dotarli do półfinału (odpadli po rzutach karnych z Hiszpanią), jednak napastnik klubu z Hamburga zdobył siedem bramek i zaliczył dwie asysty, a podczas meczów z Irlandią i Hiszpanią był kapitanem drużyny. Wisienką na torcie było zdobycie korony króla strzelców.

W październiku Arp wraz z reprezentacją pojechał na mistrzostwa świata U-17 do Indii, gdzie młody napastnik również odegrał dużą rolę. Niemcy odpadli z turnieju w ćwierćfinale z Brazylią i był to, co prawda, wynik nie na miarę oczekiwań tej drużyny, lecz do ojczyzny z podniesioną głową wracać mógł m.in. Jann-Fiete, dla którego był to kolejny udany okres – pięć goli, dwie asysty i aż cztery mecze z opaską kapitańską na ramieniu.

Jann-Fiete urodził się 06.01.2000 roku i jest siódmym (ex aequo z Kaiem Havertzem) najmłodszym strzelcem gola w Bundeslidze. Niepełnoletni gracz zaliczył mocne wejście do pierwszej drużyny HSV – w trzech pierwszych meczach zdobył już dwa gole. Piłka średnio co 63 minuty po jego uderzeniu wpada do bramki rywali. Jego gol na 3:1 ze Stuttgartem przyczynił się do przełamania przez drużynę z Hamburga serii ośmiu meczów bez wygranej. Dla samego zainteresowanego gol z VfB był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym momentem w dotychczasowej karierze.

By podsumować to, z jak dużym talentem mamy do czynienia, można dodać, że Jann-Fiete Arp został uhonorowany złotym medalem Fritza Waltera dla najlepszego piłkarza do lat 17 w Niemczech. Złote, srebrne i brązowe medale wręczane są piłkarzom w kategoriach U-17, U-18 oraz U-19 (wyróżnienia otrzymują także piłkarki). Wśród złotych medalistów w kategorii U-17 przed laty są m.in. Mario Goetze, Timo Horn, Emre Can, Leon Goretzka czy Timo Werner.

Nastolatek już wzbudził zainteresowanie klubów zagranicznych, jednak na razie Arp nigdzie z Hamburga się nie rusza. Dyrektor sportowy HSV, Jens Todt, mówił ostatnio, że kontrakt z piłkarzem został przedłużony do czerwca 2019. W ten sposób klub w pewnym stopniu zabezpieczył się przed bezgotówkowym transferem Arpa już latem przyszłego roku. Nie da się ukryć, że jeżeli talent nastoletniego napastnika będzie się rozwijał w takim tempie, to długo nie pozostanie on piłkarzem HSV.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł

Komentarze

komentarzy