Klub jest na pierwszym miejscu. Ian Wright popiera stanowisko Arsenalu

fot. dailymail

Wydawać by się mogło, że utrata kluczowego piłkarza zawsze jest dla klubu dotkliwa. Zdarzają się jednak takie sytuacje, w którym przedstawiciele drużyny mają związane ręce. Tak można opisać sprawę Aarona Ramseya i jego kontraktu z Arsenalem. Walijczyk najprawdopodobniej opuści latem londyński zespół. Ian Wright pozytywnie ocenił postawę klubu. 

Aaron Ramsey przez kilka miesięcy prowadził negocjacje z „Kanonierami” w sprawie nowego kontraktu. Obie strony nie były nawet blisko jakiegokolwiek porozumienia, dlatego w pewnym momencie zapadła decyzja, by przerwać wszelkie rozmowy. Takie stanowisko klubu zostało przyjęte przez kibiców na dwa sposoby. Jedni uważali, że zarząd wykonał właściwy krok, nie spełniając wszystkich zachcianek pomocnika, inni natomiast sugerowali, że zespół po raz kolejny straci ważnego zawodnika za darmo.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Do obozu tych pierwszych z pewnością należy Ian Wright. Były angielski piłkarz, występujący w Arsenalu w latach 1991-1998 stwierdził, że takie rozwiązanie wyjdzie na dobre obu stronom – Ramsey jest topowym piłkarzem, kiedy pozwalasz odejść takiego zawodnikowi jak on za darmo, pojawiają się kluby pokroju Bayernu, które chcą sprowadzić go do siebie. Wydaje mi się, że jest to najlepszy czas dla klubu oraz piłkarza, by zrobić krok do przodu. Trener powinien otrzymać teraz czas oraz przede wszystkim pieniądze, by spróbować sprowadzić jednego lub nawet dwóch zawodników, którzy mogą zastąpić Aarona, zamiast dawać Ramseyowi tygodniówkę, którą żąda.

Myślę, że jest to bardzo dobry czas dla Walijczyka, by zrobił krok do przodu. To jest bardzo dobra decyzja. Mam nadzieję, że klub w trakcie zimowego lub letniego okna wypełni lukę po Aaronie. 

Czy legendarny piłkarz Arsenalu słusznie ocenił sytuację? W takim momencie najrozsądniejszym wyjściem wydaje się sprzedaż Walijczyka w zimowym oknie, podobnie jak to było w przypadku Sancheza. Być może „Kanonierzy” również i w tej sytuacji znajdą klub, który zaoferuje w zamian innego zawodnika.

Kliknij i odbierz zakład bez ryzyka 110 zł + 10 zł na START + 400 zł od depozytu!

Komentarze

komentarzy