Kolejna kompromitacja PZPN

euro darmowe

PZPN transmitował losowanie 1/32 Pucharu Polski na Youtube. Przed losowaniem wyemitowano krótki film promujący rozgrywki. Na klipie znalazł się sędzia, który w 2005 roku został skazany za korupcję.

Dołącz do naszej grupy dyskusyjnej na Facebooku o piłce nożnej

Afera korupcyjna w polskiej piłce nożnej

W tym sezonie, Puchar Polski obchodzi swój jubileusz. A mianowicie 70-lecie rozgrywek. PZPN przed losowaniem 1/32 pucharu polski, puścił krótki film promocyjny wydarzenie. Widzowie oglądający transmisje byli w szoku, kiedy na początku nagrania ukazał się Antoni Fijarczyk, sędzia, który został skazany za korupcje. W 2005 roku polska policja zorganizowała prowokację dzięki, której ujęli arbitra Antoniego Fijarczyka, który jak się okazało dopuścił się ustawiania meczów.

Arbiter we wspomnianym roku przyjął łapówkę w wysokości 100 tysięcy złotych od prezesa GKS Katowice w zorganizowanej obławie. Fijarczyk ukrył pieniądze w kole zapasowym swojego samochodu. Podczas odjazdu autem został zatrzymany przez policję. Zatrzymanie byłego, sędziego doprowadziło do ujęcia innych sprawców afery korupcyjnej, jakiej dopuszczali się wspólnicy Fijarczyka na początku 2000 roku.

Komentarze

komentarzy