Kolejna strata dla ekstraklasy. Haraslin odchodzi z Lechii

Chyba trudno przypomnieć sobie o zimowym okienku transferowym, w którym polska ekstraklasa została pozbawiona tak wielu – jak na jej poziom – dobrych piłkarzy. Tym razem swojego lidera straci już niebawem Lechia Gdańsk.

Zgodnie z informacjami Krzysztofa Stanowskiego z „Weszło” Lukas Haraslin trafi do Sassuolo. Słowak już po dobrej grze w poprzednim sezonie wzbudził zainteresowanie kilku europejskich klubów, ale ostatecznie pozostał w Lechii przez rundę jesienną i w 24 spotkaniach swojej drużyny trafił 5 bramek oraz zanotował 4 asysty.

O 23-latka walczy Standard Liege, ale bazując na dzisiejszych doniesieniach Haraslin trafi do ostatecznie Sassuolo. Obecnie zawodnik znajduje się na lotnisku i już niebawem wyleci do Włoch, aby przejść testy medyczne i podpisać kontrakt.

Kolejna strata Lechii

Odejście Lukasa to ogromny cios dla Lechii, która dwa dni temu w sparingu pokonała Dynamo Moskwa. Pierwszą bramkę w tym starciu trafił właśnie Haraslin, który dodatkowo był jednym z najlepszych zawodników na boisku. Trener Piotr Stokowiec będzie musiał sobie jednak poradzić bez niego w dalszej części sezonu.

Dla ekipy z Gdańska to kolejna strata ofensywnego piłkarza podczas zimowego okienka. Kilka dni temu drużynę opuścił Artur Sobiech. 29-latek na zasadzie wolnego transferu dołączył do tureckiego Fatih Karagümrük. Z klubem za jakiś czas pożegna się zapewne także Rafał Wolski.

Komentarze

komentarzy