Kolejna wielka impreza w Polsce!

Piłkarska inauguracja Areny Lublin w 2014 roku. To właśnie na tym stadionie prawdopodobnie zostanie rozegranych kilka spotkań MŚ U20 2019/Fot. Dariusz Miącz

Były powołania, były losowania, ale wiadomością dnia dla Polski jest wielkie zwycięstwo Polskiego Związku Piłki Nożnej w Kolumbii. To właśnie w stolicy naszego mundialowego rywala, Bogocie, obradowała FIFA i jednogłośnie zadecydowała, że Polska zorganizuje kolejną wielką imprezę. Po turniejach mistrzowskich w Europie, pora na Mistrzostwa Świata do lat 20, które odbędą się w przyszłym roku!

Dla PZPN-u to wielki sukces, gdyż turniej odbędzie się w setną rocznicę powstania związku, a zatem będzie ukoronowaniem wieku działalności największego związku sportowego w kraju. Jednocześnie Polska kontynuuje organizacyjny boom. Było Euro 2012, później finał Ligi Europy w 2015, a przed rokiem Euro U21. Teraz, dzięki zwycięstwu nad Indiami w wyścigu o organizacje młodzieżowego mundialu, będziemy mogli oglądać całą światową czołówkę.

O ile europejskie reprezentacje nieco sztucznie tworzą kadry U20 – zagrają najlepsze drużyny z… tegorocznego Euro – o tyle dla reprezentacji latynoskich, to najważniejsza młodzieżowa impreza, więc możliwe, że zobaczymy największe talenty z Brazylii czy Argentyny!

Poza przyznaniem Polsce mundialu, Gianni Infantino ogłosił, że Mistrzostwa Świata do lat 17 zorganizuje Peru, a system VAR na 100% będzie używany podczas najbliższego, dorosłego, mundialu w Rosji. Był również pytany na temat gospodarza mistrzostw – m.in. o aktualne napięcia polityczne na linii Londyn-Moskwa, a także o doping w rosyjskim sporcie, ale w obu przypadkach zachował powściągliwość i dyplomacje.

Totolotek: Zarejestruj się i graj bez podatku! – KLIKNIJ W LINK I ODBIERZ BONUS!

Komentarze

komentarzy