Kolejny klub włącza się do wyścigu o Masona Mounta?!

Kontrakt Masona Mounta z Chelsea obowiązuje tylko do końca czerwca 2024 roku. Od dłuższego czasu klub negocjuje z przedstawicielami zawodnika, ale obie strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy. Jeżeli w najbliższych tygodniach sytuacja nie ulegnie zmianie, zespół ze Stamford Bridge zostanie zmuszony do sprzedaży 24-latka. Chętnych nie brakuje, gdyż według ostatnich doniesień mediów, Mount jest na radarze Bayernu.

Mason Mount to wychowanek Chelsea, który rozpoczął grę w pierwszym zespole podczas sezonu 2019/2020, gdy drużynę prowadził Frank Lampard. Angielski pomocnik od razu stał się ważnym elementem zespołu. W obecnej kampanii forma Mounta pozostawia jednak wiele do życzenia. Ponadto w ostatnim czasie 24-latek miał pewne problemy zdrowotne.

Bayern włącza się do wyścigu

Aktualna dyspozycja Masona Mounta z pewnością nie pomaga przy negocjacjach z klubem w sprawie nowej umowy. Jak twierdzą angielskie media, zarząd „The Blues” nie chce spełnić obecnych oczekiwań piłkarza, a sam gracz nie zamierza zmieniać swojego stanowiska dotyczącego warunków kontraktu.

Wiele wskazuje na to, że Mason Mount opuści Chelsea w letnim oknie. Od dłuższego czasu Anglik jest na radarze Liverpoolu. Według informacji „The Times”, po zawodnika może zgłosić się również Bayern Monachium. Jak wiadomo, niemiecki zespół przejął niedawno Thomas Tuchel, który współpracował z Mountem w Chelsea. Londyński klub oczekuje za 24-latka co najmniej 50 milionów funtów.

Komentarze

komentarzy