Kolejny świetny interes Juventusu

Hoewedes na dniach zostanie zawodnikiem Juventusu (Zdjęcie: SkySports.com)

Królami dobiegającego powoli do końca okienka nie zostanie klub, który wydał najwięcej, tylko ten, który wydał najmądrzej. W tej kategorii niedościgniony jest Juventus. Mistrz Włoch nie poprzestał na zakupach Costy, Matuidiego, De Sciglio czy Szczęsnego i na dniach sfinalizuje kolejny transfer. Wszystkie transakcje Juventusu łączy jeden mianownik – promocyjna cena.

Nie inaczej będzie w przypadku niemieckiego defensora – Benedikta Hoewedesa. Środkowy obrońca oznajmił swojego klubowi, że zamierza zmienić otoczenie i regularnie grywać w europejskich pucharach. Schalke niechętnie, ale jednak przystało na prośbę swojego kapitana, który mógł zacząć rozglądać się za nowym klubem.

Chętnych nie brakowało. Hoewedes wzbudził zainteresowanie wielu silnych klubów w Anglii, ale najszybszy i najkonkretniejszy w swoim działaniu był Juventus. „Stara Dama” po sprzedaży Bonucciego poszukiwała jakościowego defensora, który podniesie poziom drużyny. Allegri nie jest bowiem szczególnym fanem Benatii, który do dziś nie zyskał zaufania włoskiego trenera.

Wizja transferu z przeciętnego w ostatnich latach Schalke do mistrzowskiego Juventusu była kusząca. Hoewedes szybko porozumiał się z nowym klubem i oficjalne potwierdzenie transferu powinno nastąpić na dniach. 29-letni Niemiec jest niezwykle doświadczonym zawodnikiem, który najpewniej bez problemu zaaklimatyzuje się w nowej lidze. 240 występów w Bundeslidze i ponad 30 spotkań w Lidze Mistrzów sprawiają, że Hoewedes z pewnością nie będzie obawiał się nowych wyzwań.

Kwota transferu przekroczy 20 milionów euro. Przy dzisiejszym rynku jest to absolutna promocja. W szczególności, gdy zawodnik jest gwarantem wysokiej jakości. Dla małego porównania nieco młodszy, lecz mniej doświadczony Virgil Van Dijk najprawdopodobniej opuści Southampton za kwotę zbliżoną do 70 milionów funtów.

Juventus ma pieniądze i nie zawaha się ich użyć. Jednak w odróżnieniu od wielu innych europejskich klubów robi to mądrze. „Stara Dama” nie uległa presji szalejącego na rynku Milanu i spokojnie czekała do końcowych dni okienka, by znaleźć odpowiednią promocję. Jeśli przez pewien czas ktokolwiek miał wątpliwości co do jakości składu Juventusu, teraz owe myśli z pewnością porzucił. Zespół z Turynu jest mistrzem nie tylko na boisku, ale również na rynku transferowym.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka + do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy