Kolejny utalentowany nastolatek trafi do Borussii Dortmund?

Eduardo Camavinga jest jednym z największych odkryć Ligue 1 tego sezonu. Może już niebawem zmieni otoczenie? Jak podaje “Bild”, piłkarzem interesuje się Borussia Dortmund.

Francuski defensywny pomocnik zadebiutował w pierwszej drużynie Rennes jeszcze w ubiegłym sezonie. W obecnym stał się jej kluczowym elementem – wystąpił w 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach. 15 grudnia w meczu z Olympique Lyon zanotował swoje pierwsze trafienie w Ligue 1.

Pod koniec ubiegłego roku został zauważony przez selekcjonera reprezentacji Francji U-21. Urodzony w Angoli zawodnik rozegrał całe spotkanie z Gruzją.

Dobre występy Eduardo Camavingi nie umknęły również uwadze włodarzom silniejszych klubów. Jak informuje “Bild”, 17-latkiem interesuje się Borussia Dortmund. Przeszkodą w transferze zawodnika może okazać się jednak kwota, jakiej oczekują włodarze Rennes. Aby pozyskać Francuza, niemiecki klub musiałby zapłacić 50 milionów euro.

Tym samym, Borussia pobiłaby swój dotychczasowy rekord transferowy, który wynosi 30,5 mln euro. Tyle bowiem wynosił koszt przenosin Matsa Hummelsa z Bayernu do Dortmundu.

Komentarze

komentarzy