Koniec duopolu Messi-Ronaldo? Według Kaki – tak

2007 rok – czasy, w których AC Milan był europejską potęgą, co teraz brzmi nieco dziwnie. Pokazuje to też ile zmieniło się w piłce przez ten okres, ale niezmienne jest jedno – po 2007 roku, kiedy Złotą Piłkę zgarnął Kaka, wygrywają ją tylko dwaj piłkarscy nadludzie.

Przez te lata owszem – pojawiała się czasem polemika, według której „ZP” powinien zgarnąć Xavi, Sneijder, czy inni, którzy zaliczyli świetny drużynowo sezon. „Drużynowo” to słowo-klucz, bo indywidualnie nikt do tej dwójki się nawet nie zbliżył. Messi i Ronaldo odskoczyli reszcie półkę wyżej, a nie pojawił się nikt, kto na dłuższą metę potrafiłby na nią wskoczyć i po jakimś czasie nie spaść. Jeśli realnym zagrożeniem nie był nawet tak świetny indywidualnie piłkarz jak Neymar, to kto mógł nim być…

Czas mija jednak nieubłaganie, a wielki duopol jest już po trzydziestce. Coraz częściej pojawiają się więc pytania kto w końcu skończy tą dominację i kiedy się to stanie. Według Kaki, Złota Piłka zmieni właściciela już w tym roku, a zaszczyt podniesienia jej przypadnie… Luce Modriciowi. Drugim kandydatem w kolejce miałby być nie Messi/Ronaldo, a Kylian Mbappe.

– Modrić miał imponujące osiągnięcia, wygrał Ligę Mistrzów i był w stanie zagrać w finale mistrzostw świata. On jest człowiekiem, który tworzy spektakl i dowodzi grą. Mbappe jets bardzo silny i ma całą karierę przed sobą. Przyszłość może należeć do niego – stwierdził były zawodnik m.in. Milanu i Realu Madryt.

https://twitter.com/SofaScore/status/1032912971335380992

Kaka docenił również transfer Cristiano Ronaldo, który wniesie dużo dobrego nie tylko do Juventusu, ale do całej włoskiej piłki, ściągając za sobą sponsorów i wzbudzając większe zainteresowanie na całym świecie.

Jak myślicie, czy będzie tak, jak przewiduje Kaka i Złota Piłka w końcu trafi do kogoś innego? Biorąc pod uwagę, że w 2006 roku wygrał ją Fabio Cannavaro, można spodziewać się wszystkiego. Nawet mimo tego, że Messi i Ronaldo – mimo słabego mundialu – indywidualnie wciąż są przed resztą…

Zakład bez ryzyka w Fortunie. Możesz wejść i odebrać go właśnie w tym momencie

Komentarze

komentarzy