Koniec wielkiej przygody. Marek Hamsik odchodzi z Napoli

Marek Hamsik
Marek Hamsik

W przeszłości odrzucał oferty z największych klubów na świecie. Teraz nieco zapomniany i zepchnięty z roli lidera. Marek Hamsik po 12 latach opuszcza Neapol. Kierunek? Chiny.

Według informacji „La Gazzetta Dello Sport” Słowak trafi do Dalian Yifang. W chińskim zespole występuje między innymi Yannick Carrasco oraz Nico Gaitan. Informację mediów potwierdził po meczu z Sampdorią szkoleniowiec Napoli, Carlo Ancelotti:

– Tak, mogę potwierdzić, że trwają negocjację. Zobaczymy co zdecyduje Marek. Napoli ma do tego gracza wiele szacunku, ponieważ zapisał się w naszej historii. Jeśli ma zamiar spróbować czegoś nowego, chcemy go uszczęśliwić. Rozmowy trwają, a Hamsik pragnie transferu do Chin.

Zgodnie z doniesieniami 31-latek podpisze trzyletni kontrakt, na którego mocy będzie inkasował 9 milionów euro roczne. Wicelider Serie A zarobi na tym transferze około 15-20 milionów euro.

Odejście Hamsika będzie bardzo bolesne dla fanów z Neapolu. Pomocnik dołączył do tego klubu w 2007 roku i przez ten okres został najskuteczniejszym strzelcem klubu (115 bramek), wyprzedzając w tej klasyfikacji Diego Maradone.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy