Konkurent Krzysztofa Piątka bez oferty kontraktowej od Herthy

Piątek

Po transferze do Herthy, pozycja Krzysztofa Piątka w pewnym momencie nie była najlepsza. Polski napastnik przegrywał bowiem rywalizację o wyjściowy skład z 35-letnim Vedadem Ibiseviciem. Snajper z Bośni i Hercegowiny najprawdopodobniej nie będzie konkurentem Piątka w przyszłym sezonie, gdyż zawodnik nie otrzymał propozycji nowego kontraktu.

Vedad Ibisević po wznowieniu rozgrywek rozegrał kilka dobrych spotkań. Już w pierwszych meczach po przerwie 35-latek zanotował dwa trafienia w dwóch meczach. Nic dziwnego, że Krzysztof Piątek nie mógł odzyskać miejsca w wyjściowym składzie.

Ibisević bez kontraktu

Sytuacja uległa zmianie na cztery kolejki przed końcem sezonu. Piątek od rywalizacji z Frankfurtem nie stracił już pozycji. Wygląda na to, że Bruno Labbadia zamierza powierzyć Polakowi rolę pierwszego napastnika.

Przedstawiciel Herthy, Michael Preetz w rozmowie z „Kickerem” oznajmił, iż Ibisević nie otrzymał propozycji nowego kontraktu – Poinformowaliśmy Vedada, że nie otrzyma jak na razie umowy.

Nie wszystko stracone?

Co ciekawe, nie oznacza to jednak, iż Ibisević nie będzie reprezentować barwy Herthy w kolejnym sezonie, co potwierdził Preetz – Pozostawiamy tę kwestię całkowicie otwartą. 

Ibisević miał ważny kontrakt tylko do końca czerwca. W niedawno zakończonym sezonie Bundesligi 35-latek zdobył 7 goli oraz zaliczył 3 asysty w 25 spotkaniach.

Komentarze

komentarzy