Kontrowersje wokół FIFA The Best. Doszło do fałszerstwa głosów?

Gianni Infantino
Gianni Infantino

Gala FIFA The Best miała miejsce kilka dni temu. Mimo to nadal nie milkną echa wokół całej jej otoczki. Najwięcej kontrowersji zbiera temat rzekomo ustawionego głosowania.

Jako pierwszy protest na swoim Twitterze wystosował kapitan reprezentacji Nikaragui Juan Barrera, który zaprzeczył, że wziął udział w tym plebiscycie. Według raportu FIFA oddał on głos na Messiego, Mane oraz Ronaldo. Jednak tutaj sprawa została szybko rozwiązana, ponieważ ostatecznie swoje głosy oddał nowy kapitan kadry Manuel Rosas. Błąd jednego z urzędników światowej federacji sprawił, że na liście głosujących pojawiło się nazwisko starego kapitana.

Głos Barrery było tylko jedną z kilku kontrowersji. Trener Sudanu Zdravko Logarusic także za pomocą  Twittera poinformował, że na kartach do głosowania wybrał Mohameda Salaha oraz Kyliana Mbappe, ale jego werdykt został zmieniony na korzyść Leo Messiego oraz Virgila Van Dijka. Selekcjoner przed oddaniem głosu wykonał zdjęcie tej kartki, więc ma jawny dowód.

Problemy pojawiły się także w egipskim związku. Głos trenera oraz kapitana reprezentacji na Mohameda Salaha nie został uwzględniony. Według FIFA były one nieważne, ponieważ ich podpisy były wykonane dużymi literami, a sekretarz generalny związku nie podpisał kart do głosowania. Światowa federacja próbowała się oczywiście z nimi skontaktować w tej sprawie przed finalnym terminem 21 sierpnia, ale zakończyło się to niepowodzeniem.

Z pewnością nie są to ostatnie doniesienia w tej sprawie. Oczywiście przy tak wielu federacjach, po części zapewne także niezorganizowanych na chociażby europejskim poziomie, trudno nie uniknąć błędów i wszystkie te sprawy powinny zostać (o ile już nie zostały) rozwiązane.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy