Kontrowersje wokół publikacji Torino. Włoski klub wstawił dwuznaczne zdjęcie

Cały piłkarski świat włącza się w akcje #BlackLivesMatter, a zawodnicy starają się demonstrować swoje stanowisko w tej sprawie, wykonując specjalne celebracje. Na taką zdecydował się także Nicolas N’Koulou. Fotografia, którą wstawił zespół piłkarza, wzbudza duże kontrowersje.

W związku z zaległym meczem, ekipa Torino rywalizowała w sobotę na własnym obiekcie z Parmą. Ostatecznie starcie obu drużyn zakończyło się rezultatem 1-1, a bramkę dla gospodarzy zdobył Nicolas N’Koulou.

Specjalny gest

Po trafieniu do siatki, kameruński piłkarz wykonał gest nawiązujący do śmierci śmierci George’a Floyda. Po zdobytym golu przez N’Koulou do zawodnika podbiegł snajper Torino, Andrea Belotti. Całe zdarzenie niefortunnie ujęła jedna fotografia.

Kontrowersyjny wpis

W związku z gestem Nicolasa, profil Torino na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym jest autor trafienia oraz Belotti.

Fotografia wzbudza kontrowersje, gdyż części środowiska ujęcie kojarzy się bardziej z pokłonem, niż śmiercią George’a Floyda. Mimo wielu burzliwych komentarzy, Torino nie zdecydowało się na usunięcie publikacji.

Nie po raz pierwszy Włosi starają się walczyć z rasizmem, a efekt jest zupełnie inny. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Serie A przygotowała kampanię, której motywem przewodnim były małpy. 

Komentarze

komentarzy