Kontrowersyjny wpis Zbigniewa Bońka w sprawie wyborców

Za nami pierwsza tura wyborów prezydenckich. O funkcję głowy państwa 12 lipca powalczą Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski. W związku z tym, najbliższe dni w kraju upłyną pod hasłem kampanii obu kandydatów. Na temat wyborów wypowiedział się na Twitterze Zbigniew Boniek. Słowa prezesa PZPN wzbudziły ogromne kontrowersje.

Walczymy o równość. Dotyczy to wielu sfer. W kontekście futbolu, najczęściej poruszana jest kwestia rasizmu. Z tego też powodu wiele europejskich federacji czynnie bierze udział w akcji Black Lives Matter.

Lepszy i gorszy wyborca?

Nic dziwnego, że wpis Zbigniewa Bońka w sprawie wyborców wzbudził ogromne kontrowersje. Prezes PZPN zasugerował bowiem, iż część osób nie powinna decydować o losach państwa.

Mówiąc kolokwialnie, „oberwało się” społeczności o podstawowym wykształceniu, pochodzącym ze wsi, a także emerytom. Trudno dokładnie zrozumieć, dlaczego Zbigniew Boniek zdecydował się na taką publikację. Być może prezes podważa sens funkcjonowania demokracji.

Fala krytyki

Pod publikacją pojawiła się oczywiście fala krytyki w związku z kontrowersyjnym wpisem. Nie zabrakło odwołań do Polskiego Związku Piłki Nożnej i formy wybierania m.in. prezesa.

Mimo sporej liczby negatywnych komentarzy, Zbigniew Boniek jak na razie nie zdecydował się na usunięcie publikacji.

Komentarze

komentarzy