Korona Kielce pożegnała się z trzema piłkarzami

Humory w Koronie na pewno nie dopisują. Zespół Macieja Bartoszka prowadził wczoraj z Górnikiem Zabrze, ale końcówka spotkania okazała się dramatyczna dla ekipy z Kielc. Dodatkowo oficjalnie z klubu odejdzie trzech graczy.

Oświadczenie Korony

– Decyzją sztabu szkoleniowego I zespołu Korony Kielce zawodnicy Bojan Čečarić, Matej Pučko  oraz Uros Đuranović zostali odsunięci od zajęć I drużyny. Zarząd Klubu podjął decyzję o nieprzedłużaniu z zawodnikami kontraktów, wygasających w dniu 30.06.2020 – czytamy w oświadczeniu klubu.

Możemy tylko przypuszczać, że piłkarze nie otrzymali propozycji nowych umów. Czy będzie to jednak duża strata dla Korony? Raczej nie. Wszyscy wspomniani zawodnicy raczej nie imponowali formą. Cecarić trafił w tym sezonie tylko dwie bramki w Pucharze Polski, a Dujanović w 20 spotkaniach nie trafił ani razu do siatki.

Nieudana przygoda

Największą stratą będzie odejście Pucko. Jednak czy zawodnik ofensywny z jedną bramką na koncie i czterema asystami jest rzeczywiście nie do zastąpienia? Zawodnicy z Bałkanów kompletnie nie potrafili pomóc drużynie w trudnej sytuacji.

Korona obecnie zajmuje 14. miejsce w ekstraklasie. Jeśli drużyna nagle nie poprawi wyników, to najprawdopodobniej kolejny sezon rozpoczną w pierwszej lidze.

Komentarze

komentarzy