Kosmiczne wydatki na tygodniówki w Premier League. Gigantyczna przewaga lidera

Premier League
Premier League

Kluby Premier League z roku na rok wydają coraz więcej na tygodniówki dla swoich piłkarzy. Największy wzrost notuje oczywiście Manchester United, który na pensje w 2018 roku przeznaczył blisko 300 milionów funtów.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Od 2016 roku królem w wydawaniu pieniędzy na wynagrodzenia jest właśnie ekipa z Old Trafford. W sezonie 2018/2019 na ten cel przeznaczą aż 296 milionów funtów. Są to o wiele mniejsze liczby od innych ekip z TOP 6. Najmniejsze wydatki zauważamy oczywiście w Tottenhamie, który opłaca o ponad 50% mniejsze wynagrodzenie w stosunku do zespołu Solskjaera. Głównie dlatego może dziwić, że w ostatnich latach to zwykle podopieczni Mauricio Pochettino znajdowali się wyżej w ligowej tabeli od swojego rywala.

Pochwalić należy przede wszystkim Chelsea. „The Blues” od 2016 roku zanotowali zaledwie 10% wzrost, choć ceny za prawa telewizyjne rosną i mogli sobie pozwolić na wyższe wynagrodzenia. W porównaniu do 43% Manchesteru United jest to bardzo zaskakujące.

W kolejnym roku „Czerwone Diabły” będą zmuszone zapłacić jeszcze więcej swoim graczom. Powodem są większe kontrakty między innymi Davida de Gei, Marcusa Rashforda czy Anthony’ego Martiala. Angielski klub nadal wynagradza Alexisa Sancheza, a ta kwota może zostać nieco zredukowana, jeśli Inter ostatecznie wykupi Chilijczyka po rocznym wypożyczeniu. United oczywiście na takie gaże stać ze względu na obrót pieniędzmi. Klub rodziny Glazerów nadal prowadzi w rankingu dochodów między innymi z tytułu: praw telewizyjnych, dnia meczowego czy praw handlowych. Daje to im aż trzecią pozycję na świecie jeśli chodzi o przychody.

Spory wzrost zanotowano także w Liverpoolu, w którym nowe umowy Salaha, Mane oraz Firmino nieco nadwyrężyły budżet. Mimo to „The Reds” nadal znajdują się dopiero na trzeciej lokacie biorąc pod uwagę ten ranking.

Na koniec prawdziwa wisienka dla „fanów” wiceprezesa United – Eda Woodwarda.  Otóż 47-latek zarabia najwięcej spośród wszystkich innych dyrektorów w Premier League. Kibice z pewnością mają spore zastrzeżenia, czy jest to zasłużone wynagrodzenie.

 Odbierz zakład bez ryzyka z kodem GRAMGRUBO530 w BETCLIC – jest już legalny w Polsce!

Komentarze

komentarzy