Krzysztof Piątek z pierwszą bramką w sezonie! [WIDEO]

Ostatnie tygodnie nie były dla Krzysztofa Piątka zbyt udane. Polski napastnik ma na tyle niepewną pozycję w Berlinie, że na samym finiszu letniego okna transferowego w mediach pojawiał się temat możliwego powrotu 25-latka do Włoch. Krzysztof został jednak w Hercie, czekając cierpliwie na szansę. Piątek wszedł na murawę podczas meczu z Augsburgiem. W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry, Krzysztof zdobył swojego pierwszego gola w sezonie.

Transfer Jhona Cordoby do Herthy oznaczał tylko jedno. Krzysztof Piątek będzie miał spory kłopot z regularną grą w Bundeslidze. Kolumbijczyk został podstawowym napastnikiem zespołu, natomiast reprezentant Polski wchodził tylko na końcówki spotkań. W związku z kontuzją Cordoby, Piątek w trakcie potyczki z Augsburgiem pojawił się na murawie już na starcie drugiej części rywalizacji. Polak wykorzystał szansę.

Pierwszy gol Krzysztofa Piątka

25-latek po raz pierwszy w sezonie 2020/2021 trafił do siatki w meczu Bundesligi. Krzysztof wykorzystał dokładne podanie Matheusa Cunhy, pędząc szybko na bramkę rywali. Precyzyjnym uderzeniem Piątek pokonał Gikiewicza.

Mecz zakończył się wyjazdowym zwycięstwem Herthy 3:0. W barwach gospodarzy od pierwszej minuty zagrali Gikiewicz oraz Gumny.