Kto bogatemu zabroni? Klub z okręgówki jedzie na obóz do Turcji

Nie trzeba być klubem z ekstraklasy, żeby pojechać na obóz przygotowawczy do Turcji. Przykładem tego jest Wieczysta Kraków, klub występujący w lidze okręgowej, który w lutym wylatuje do tamtejszego Belek.

Wieczysta jest liderem krakowskiej ligi okręgowej. Po dwunastu kolejkach ma na koncie 34 punkty – jedenaście zwycięstw i jeden remis. Co więcej bilans bramkowy robi wrażenie, ponieważ piłkarze Wieczystej zdobyli aż 63 bramki od początku rozgrywek, co daje średnio ponad pięć goli na mecz. Poza tym, rywale pokonali ich zaledwie siedmiokrotnie. Obok rezerw Garbarni są w tej chwili głównym kandydatem do awansu do IV ligi.

Runda jesienna dobiega końca. Piłkarze Wieczystej nie zamierzają jednak odpoczywać przed wiosną w lidze okręgowej. Od 20 do 29 lutego podopieczni Przemysława Cecherza będą przygotowywać się do rozgrywek w tureckim Belek.

Skąd taki pomysł? Zapytaliśmy o to wiceprezesa klubu ds. organizacyjnych, Jacka Ścigalskiego.

Jeździ się do Zakopanego, do Krzeszowic, a my jedziemy do Turcji. To rzeczywiście wygląda trochę niespotykanie. Zmieniła się troszkę sytuacja w klubie – sponsor pierwszej drużyny wraz z trenerem Cecherzem, który był tam wcześniej oraz sztabem szkoleniowym doszli do wniosku, żeby udać się właśnie do Belek – wyjawił nam działacz.

Można powiedzieć, że ten wyjazd będzie ewenementem w polskim futbolu. Niewiele jest w polskiej okręgówce klubów, które mogłyby sobie pozwolić na zagraniczny obóz. Czy tym sposobem uda się Wieczystej przygotować się lepiej do rundy niż rywale?

Fot. YouTube

Komentarze

komentarzy