Kto zostanie nowym trenerem Krzysztofa Piątka w Hercie Berlin?

Nikt nie spodziewał się takiego komunikatu. Juergen Klinsmann za pośrednictwem mediów społecznościowych zrezygnował z funkcji trenera w Hercie Berlin. Zespół ze stolicy Niemiec musi zatem poszukać następcy. Kto może zostać nowym szkoleniowcem Krzysztofa Piątka? 

Niemiecki trener postawił drużynę w bardzo trudnej sytuacji. Przechodzimy bowiem do kluczowej fazy sezonu. Nie jest to właściwy moment na poszukiwanie nowego trenera. Dlatego też, z reguły zarządy klubów rezygnują z opcji zwalniania szkoleniowców, decydując się na taki ruch po zakończeniu kampanii. Oczywiście działa to w dwie strony. Trenerzy niechętnie spoglądają na oferty w trakcie rozgrywek, a co dopiero, gdy mamy już połowę lutego.

Dodatkowo w przypadku Herthy nie sprzyja fakt, iż zespół plasuje się na odległym, czternastym miejscu z przewagą sześciu punktów nad strefą spadkową. Ambitny projekt, którym reklamuje się ekipa z Berlina może nie wystarczyć.

Co to oznacza? Trudno spodziewać się, by do klubu, w którym występuje Krzysztof Piątek, przybył teraz szkoleniowiec o dużej renomie na rynku. Wielkie nazwiska preferują zapewne opcję rozpoczęcia pracy wraz z nowym sezonem.

Jednym z kandydatów, który pojawia się w mediach jest Niko Kovac. Chorwat po zakończeniu przygody w Bayernie pozostaje od początku listopada bez pracy. 48-latek może pochwalić się doświadczeniem w Bundeslidze, co z pewnością jest odbierane jako duży atut.

Innym rozwiązaniem wydaje się Roger Schmidt. Znany przede wszystkim z prowadzenia Bayeru Leverkusen, 52-letni szkoleniowiec także nie jest obecnie związany z żadnym zespołem. Ostatnio Schmidt prowadził chińskie BJ Sinobo Guoan. Przygodę z tą drużyną zakończył 31 lipca 2019 roku.

Do końca sezonu bez zmian?

Najbardziej prawdopodobnym wyborem wydaje się jednak Alexander Nouri. Niemiec pełnił funkcję asystenta Juergena Klinsmanna. 40-latek ma już doświadczenie w prowadzeniu pierwszego zespołu. Nouri był bowiem trenerem Werderu czy szkoleniowcem FC Ingolstadt.

 

Komentarze

komentarzy