Kto zostanie nowym trenerem Piątka?

Krzysztof Piątek od momentu odejścia z Cracovii nie może mówić o jakiejkolwiek stabilizacji. Tyczy się to klubów oraz trenerów. Kiedy jednak 24-latek trafiał do Herthy Berlin, mogliśmy się spodziewać, że projekt prowadzony przez Juergena Klinsmanna potrwa dłużej. Niestety, po raz kolejny się pomyliliśmy.

Ośmiu trenerów w niecałe dwa lata. W Genoi: Davide Ballardini, Ivan Jurić oraz Cesare Prandelli. W Milanie z kolei Gennaro Gattuso, Marco Giampaolo i Stefano Pioli. Trzeba przyznać, że reprezentant Polski w półtora roku zaliczył sześć myśli trenerskich we Włoszech. Ostatecznie piątka z nich została zwolniona (Prandelli kilka miesięcy po odejściu Piątka), a w Mediolanie nadal pracuje tylko Pioli. Z tym zastrzeżeniem, że zapewne tylko do lata, ponieważ Ralf Rangnick powoli pakuje swoje walizki, aby przylecieć do Włoch.

Kilka tygodni po transferze do Berlina zmiany nadeszły także w Hercie, gdzie Klinsmann dość niespodziewanie postanowił zrezygnować z pracy pomimo wydanych ogromnych pieniędzy w styczniowym okienku. Jego miejsce –póki co – zajął Alexander Nouri, ale doskonale zdajemy sobie sprawę, że to zaledwie rozwiązanie na chwile.

Zagraj w BETFAN pierwszy kupon BEZ RYZYKA! Jeśli przegrasz, zwrot do 100 PLN trafi na Twoje KONTO GŁÓWNE z możliwością natychmiastowej wypłaty!

Wyniki zespołu do tej pory były kiepskie, a zimowe wzmocnienia kompletnie nie wkomponowały się do zespołu. Zawodzi nie tylko Piątek, ale także i reszta zawodników, którym potrzebny jest jakikolwiek wstrząs. Do takiego może dojść już latem.

Wśród faworytów niemieckich dziennikarzy znajduje się Niko Kovac. Chorwat już do tej pory dwukrotnie odrzucał propozycję Herthy. Po raz pierwszy przed zatrudnieniem Klinsmanna, zaś po raz drugi tuż po zwolnieniu Niemca. Powodem był brak chęci rozpoczynania przygody z nowym klubem w trakcie trwania sezonu. Możemy się zatem spodziewać, że za kilka miesięcy rozmowy pójdą w innym kierunku.

Zgodnie z informacjami „Bilda”, Hertha rozważa także zatrudnienie Bruno Labbadii. 54-latek to szkoleniowcem z ogromnym doświadczeniem w Bundeslidze. Do tej pory prowadził takie kluby jak między innymi Bayer, Hamburg, Stuttgart oraz Wolfsburg. Z „Wilków” odszedł tuż po zakończeniu sezonu 2018/2019 i do tej pory nadal nie znalazł zatrudnienia.

Kto zostanie następnym stałym trenerem Herthy Berlin?

Komentarze

komentarzy