Lautaro Martinez bohaterem meczu z Crotone. Hat-trick Argentyńczyka

Lautaro Martinez

Lautaro Martinez w świetnym stylu rozpoczął 2021 rok. Argentyńczyk w spotkaniu przeciwko Crotone zanotował hat-tricka, a jego zespół, przynajmniej na moment, będzie liderem.

Inter wygrał wysoko mimo problemów

W niedzielnym spotkaniu Inter pokonał Crotone aż 6:2. Patrząc na losy pierwszej połowy, można było przewidywać, że mecz zakończy się nieco inaczej. Do przerwy na tablicy widniał bowiem rezultat 2:2. Warto wspomnieć, że do jednego z goli gości przyczynił się Arkadiusz Reca, który został sfaulowany w polu karnym. Sędzia podyktował jedenastkę, którą wykorzystał Serb polskiego pochodzenia, Vladimir Golemić.

Argentyńczyk kluczem do zwycięstwa

Głównym bohaterem tego pojedynku okazał się jednak Lautaro Martinez. Argentyńczyk najpierw zdobył wyrównującego gola w 20. minucie, a także dwukrotnie podwyższył wynik w drugiej połowie. Ostatecznie Inter wygrał 6:2, a Martinez według portalu “SofaScore” był najlepszy na boisku. 23-latek otrzymał bowiem notę 9.7.

„Nerazzurri” na szczycie Serie A

Po tym spotkaniu Inter znajduje się na fotelu lidera, gromadząc 36 punktów. “Nerazzurri” muszą jednak czekać na mecz Milanu z Benevento, aby wiedzieć, gdzie znajdą się po zakończeniu 15. kolejki Serie A.

Z kolei Lautaro Martinez w tej chwili ma na koncie dziewięć goli w 15 meczach włoskiej ligi. Po meczu z Crotone Argentyńczyk zajmuje w klasyfikacji strzelców czwarte miejsce, natomiast liderem jest inny Interista, Romelu Lukaku.