Legia II planuje odwołanie. Czeka nas zwrot akcji w III lidze?

Ostatnie dni w polskiej piłce to przede wszystkim ciągłe dyskusje na temat rozstrzygnięcia awansów z III ligi. Największy spór odbywa się nadal pomiędzy Motorem Lublin, a Hutnikiem Kraków. Jednak gorąco jest także w Warszawie, gdzie także Legia II Warszawa poczuła się pokrzywdzona ostatnimi wydarzeniami. 

Problem w Warszawie

Obecnie można zauważyć jak dziwna okazała się decyzja o zakończeniu rozgrywek. Kluby, które znajdowały się blisko awansu mogą czuć się oczywiście najbardziej pokrzywdzone. Mowa tutaj między innymi o Legii II, która zakończyła zmagania na trzeciej pozycji. Mimo to sytuacja jest dość specyficzna, ponieważ lider tabeli Sokół Ostróda, który awansował do II ligi, miał przed sobą zaległe spotkanie ze stołeczną drużyną.

Konkretnie miało się ono odbyć 16 listopada ubiegłego roku. Mecz został przełożony na drugi termin, czyli na 1 kwietnia. Z oczywistego powodu nie doszło do tego kluczowego dla układu tabeli starcia, a ligę obie ekipy zakończyły różnicą jednego punktu.

Legia planuje odwołanie

Warmińsko-mazurski związek piłki nożnej nie pozwolił jednak na rozegranie tego zaległego spotkania, które zdecydowałoby o awansie. Legia oczywiście ma zamiar złożyć odwołanie w tej sprawie. Wspomniał o tym Jacek Zieliński w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”:

– W mojej opinii decyzja WMZPN dotycząca decyzji o nierozegraniu zaległego meczu Legii II z Sokołem Ostróda jest przedwczesna i rażąco narusza zasady fair play. Nie jest również zgodna w naszej opinii z przepisami – stwierdził dyrektor Akademii Legii.

Dopiero teraz tak naprawdę widzimy skutki decyzji zakończenia trzecioligowych zmagań.

Komentarze

komentarzy