Legia Warszawa nominowana do prestiżowej nagrody w kategorii klub roku

aabb

Warszawski klub nominowany został do Globe Soccer Awards 2016 w kategorii „Best Team of the Year”. Wybór najlepszej drużyny 20016 roku odbędzie się 27 grudnia podczas uroczystej gali w Dubaju.

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że nie jest to żart. Nie mylicie tej nagrody z innymi mało ważnymi. Nie mamy dzisiaj również 1 kwietnia, także jest to prawda. Bez dwóch zdań mówimy o wielkim wyróżnieniu i sukcesie klubu ze stolicy kraju. Legia o nagrodę powalczy z tak uznanymi markami jak: Real Madryt, Sevilla FC, Leicester City oraz Molde FK.

Aby potwierdzić fakt, że jest to prestiżowa gala, wystarczy wymienić poprzednich triumfatorów: FC Barcelona (2011 i 2015), Atletico Madryt (2012), Bayern Monachium (2013) i Real Madryt (2014). Do tegorocznej gali w kategoriach indywidualnych nominowani zostali tacy piłkarze jak Cristiano Ronaldo czy Leo Messi. Nie mówimy więc o gali organizowanej w remizie w Swornych Gaciach, tylko o plebiscycie, na który co roku zjeżdżają się największe gwiazdy futbolu.

Zapewne wielu z Was zastanawia się, jakim cudem Legia dostała nominację. Otóż Globe Soccer Awards to pomysł dwóch organizacji. Pierwszą z nich jest European Association of Player’sAgents, a drugą European Club Association. Od pewnego czasu w zarządzie tej drugiej organizacji zasiada współwłaściciel Legii Warszawa, Dariusz Mioduski. Tak więc może Bogusław Leśnodorski wreszcie dowiedział się, co tam Darek robi na tej arenie międzynarodowej? Odnośni się to oczywiście do lekceważącej opinii Leśnodorskiego na temat pracy Mioduskiego.

Na oficjalnej stronie Globe Soccer Awards widnieje informacja, że Legia otrzymała nominację za wspaniały rok, który przypadł na stulecie klubu. Przede wszystkim doceniony jest dublet na arenie krajowej, ale ogromne znaczenie miał również awans do Ligi Mistrzów po wielu latach przerwy.

Legia Warszawa na swojej stronie internetowej podziękowała za nominację do tej prestiżowej nagrody. Klub życzył również powodzenia pozostałym nominowanym. Z naszej strony natomiast możemy powiedzieć, że poza ogromnym zaskoczeniem i zdziwieniem również składamy wielkie gratulacje, bo bez wątpienia jest to wielki sukces w ponad stuletniej historii mistrza kraju.

Komentarze

komentarzy