Legia Warszawa poznała pierwszego rywala w eliminacjach do Ligi Mistrzów!

Mistrz Polski wkrótce rozpocznie bój o Ligę Mistrzów. W niedzielne południe Legia Warszawa poznała rywala w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej LM. Zespół ze stolicy naszego kraju zagra ze zwycięzcą starcia Linfield – KF Drita.

Jak co roku, triumfator polskiej ekstraklasy na samym początku poznaje dość egzotycznego rywala. Z pewnością niewielu sympatyków słyszało w przeszłości o zespole Linfield czy drużynie KF Drita. Jedną z tych ekip „Legioniści” zagrają w pierwszej rundzie eliminacji.

Mistrz z Irlandii Północnej

Linfield to mistrz najwyższej klasy rozgrywkowej w Irlandii Północnej sezonu 2019/2020. Potencjalny przeciwnik Legii wygrał kampanię z przewagą czterech punktów nad ekipą Coleraine. W rundzie wstępnej drużyna pokonała 2:0 Tre Fiori z San Marino.

Ekipa z Kosowa

KF Drita to z kolei drużyna mająca swoją siedzibę w Kosowie. Podobnie jak w przypadku Linfield, mówimy tutaj o mistrzu kraju, który wygrał ligę z takim samym wynikiem punktowym, co zespół Gjilani. O losach tytułu zadecydował lepszy bilans meczów bezpośrednich. Piłkarze KF Drita w rundzie wstępnej zwyciężyli 2:1 z Inter Escaldes (klub z Mołdawii).

Mecze pierwszej rundy zaplanowane są na 18 i 19 sierpnia.

Komentarze

komentarzy