Legia wychodzi ze świetną inicjatywą. Kolejny krok do rozwoju Amp Futbol w Polsce!

Amp futbol w Polsce nadal nie cieszy się dużą popularnością. Mimo to dobre wyniki polskiej kadry oraz ambasadorzy w postaci Kamil Grosickiego, Roberta Lewandowskiego czy dziennikarza Michała Pola spopularyzowali ten rodzaj dyscypliny w naszym kraju.

Za tym trendem postanowiła podążyć Legia Warszawa, która jakiś czas temu stworzyła męską drużynę Amp Futbol, nawiązując współpracę z Glorią Varsovia. Dzięki temu „Legioniści” mogli wziąć udział między innymi w Lidze Mistrzów, w której udało im się awansować nawet do półfinału. Ostatecznie polska drużyna uległa Dynamo Ałtaj 1:4 i w końcowym rozrachunku zajęła trzecie miejsce po zwycięstwie z irlandzkim Cork.

Dzięki współpracy Adidasa ze stołecznym klubem, Legia oficjalnie rozpoczęła zapisy do juniorskiej drużyny Amp Futbol. Póki co zespół liczy pięciu zawodników, w tym jedną dziewczynkę.

Jest to pierwszy taki projekt w Polsce. Miejmy nadzieję, że za przykładem Legii podąży więcej zespołów, ponieważ to idealna szansa na aktywność dzieciaków, które z powodu pewnych problemów przez pewien czas mogły jedynie pomarzyć o takiej szansie. Teraz stoi ona przed nimi otworem i oby dzieci z innych regionów także mogły ją wykorzystać.

 

Komentarze

komentarzy