L’Equipe zdradza TOP 10 najlepiej zarabiających piłkarzy świata. Tylko dwóch graczy z Premier League!

Coroczny raport finansowy L’Equipe może nieco zaskakiwać. Francuski dziennik zdradza, że najlepiej zarabiającym piłkarzem globu nadal pozostaje Leo Messi. Argentyńczyk jeszcze bardziej powiększył swoje zarobki w stosunku do Cristiano Ronaldo.

Z dziesiątki najlepiej opłacanych zawodników aż pięciu występuje na boiskach w Hiszpanii, po dwóch we Francji oraz Anglii, z kolei jeden piłkarz zdobywa bramki w Serie A. W tym zestawieniu brakuje przedstawiciela Bundesligi, ponieważ Robert Lewandowski (lider pod tym kątem w niemieckiej lidze) pobiera miesięcznie 1,21 miliona funtów – oczywiście przed odliczeniem podatku.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

TOP 10 rankingu:

  1. Lionel Messi – 7,3 mln funtów miesięcznie przed odliczeniem podatku
  2. Cristiano Ronaldo – 4,1
  3. Antoine Griezmann – 2,9
  4. Neymar – 2,7
  5. Luis Suarez – 2,5
  6. Gareth Bale – 2,2
  7. Philippe Coutinho – 2
  8. Alexis Sanchez – 2
  9. Kylian Mbappe – 1,5
  10. Mesut Ozil – 1,4

Kwota, jaką otrzymuje Leo Messi, może szokować. Należy jednak pamiętać, że podatek w Hiszpanii wynosi aż 48%, co oznacza, że niemal połowę tych zarobków zabiera Argentyńczykowi fiskus. Z kolei Ronaldo we Włoszech ma w tym aspekcie niemalże raj. Wprowadzony w 2017 roku podatek liniowy na półwyspie Apenińskim sprawia, że Portugalczyk będzie płacił miesięcznie „zaledwie” 100 tysięcy euro. Wychodzi więc na to, że zawodnik Juventusu „na czysto” zarabia więcej od swojego największego rywala.

Co zaskakujące, trzecie miejsce na tej liście zajmuje Antoine Griezmann z Atletico Madrid, który podpisał nową umowę ze stołecznym klubem jeszcze przed ubiegłorocznym mundialem. Liderem wśród graczy Premier League jest oczywiście Alexis Sanchez.

L’Equipe ujawniło także listę pięciu najlepiej zarabiających graczy Ligue 1, gdzie prym wiodą oczywiście zawodnicy PSG.

Wykorzystaj kod KASA120 i odbierz bonus

Komentarze

komentarzy