Leroy Sane podjął decyzję w sprawie swojej przyszłości?!

Leroy Sane
Leroy Sane

Choć Leroy Sane po raz ostatni pojawił się na murawie 4 sierpnia w meczu o Tarczę Wspólnoty, 23-letni Niemiec dość często trafia na nagłówki artykułów sportowych. Wszystko za sprawą spekulacji w kontekście transferu piłkarza Manchesteru City. Sane był wielokrotnie łączony z przeprowadzką do Bayernu. Jak twierdzi Christian Falk, zawodnik w końcu podjął ostateczną decyzję.

Leroy wzbudza zainteresowanie topowych klubów nie tylko ze względu na swoją bardzo dobrą postawę na murawie. Piłkarz ma ważny kontrakt z ekipą „The Citizens” do końca sezonu 2020/2021. Pozostaje zatem relatywnie niewiele czasu, by podjąć konkretną decyzję w sprawie swojej przyszłości. Sane musi wybrać, czy chce dalej kontynuować swoją przygodę z drużyną mistrza Anglii, czy zamierza podjąć się nowego wyzwania.

Jak twierdzi Christian Falk, Sane skłania się bardziej do drugiego rozwiązania. Co więcej, niemiecki dziennikarz uważa, że piłkarz wybrał opcję transferu już w zimowym oknie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla Bayernu, który ubiega się o ofensywnego zawodnika już od kilku miesięcy.

Jeśli doniesienia Falka są zgodne z prawdą i Leroy chce opuścić Etihad Stadium, sporo zależeć będzie od postawy „Bawarczyków”. Z jednej strony Bayern może postarać się o szybką finalizację transakcji, skoro taka jest wola gracza. Z drugiej jednak, cały czas z tyłu głowy zapewne zostaje kwestia obecnego kontraktu Sane. Skoro 23-latek związany jest z Manchesterem City do 2021 roku, kwota transferu latem będzie wynosić zdecydowanie mniej.

Do drugiej opcji może skłaniać fakt, iż Leroy cały czas jest niedostępny z powodu kontuzji. Powrót do całkowitej sprawności zawodnika może nastąpić dopiero pod koniec tego sezonu.

Komentarze

komentarzy