Wielka inwestycja ze strony byłych udziałowców Legii w Abstrachuje

Byli właściciele Legii Warszawa: Maciej Wandzel oraz Bogusław Leśnoodorski zamierzają zainwestować w spółkę Abstrachuje od 2 do 4 milionów złotych. W projekt ma wejść także syn Macieja – Olek.

Prawie trzy miliony subskrypcji na YouTube, siedem otwartych kanałów odnoszących stale sukces i rozpoznawalność niemal na poziomie najpopularniejszych polskich aktorów. Trzech zarządców spółki „Abstra” w pięć lat podbiło kraj swoimi produkcjami i dziś zbierają tego owoce.

Jak dowiedzieli się dziennikarza portalu „Puls Biznesu”, dzięki inwestycji w radzie spółki obok byłych prezesów stołecznego klubu będzie także dawny wiceprezes Legii – Jakub Szumilewicz. Co ciekawe, większość udziałów nadal pozostanie w rękach założycieli spółki „Abstra” – Cezarego Jóźwika, Roberta Pasuta i Rafała Masnego.

Leśnodorski w wywiadzie dla wspomnianego portalu zdradza kulisy rozpoczęcia całej działalności: – W kwietniu panowie trafili do mnie, poszukując inwestora. Nie wiedziałem, kim są, ale Olek Wandzel i moja córka mi wytłumaczyli. Gdy ich poznałem, poczułem, że to świetna ekipa z wielkim potencjałem i planem zrobienia rewolucji na rynku telewizyjnym i reklamowym, na którą potrzebują finansowania. Co ważne, nie chcieli pieniędzy dla siebie czy na nowe samochody i biuro, jak to w start-upach bywa, ale na rozwój, dlatego w to wszedłem. Wierzę w nich jako ludzi i chcę im pomóc zrealizować marzenia — stwierdził Bogusław Leśnodorski w rozmowie z „Pulsem Biznesu”.

Taka działalność ma przynieść jedno – ekspansję spółki na rynek zagraniczny. Do tej pory Jóźwik, Pasut oraz Masny zawojowali polski rynek, ale dla całej trójki to stanowczo za mało. Pomóc mają w tym głównie pieniądze Wandzla oraz Leśnodorskiego.

Fortuna: Odbierz 110 zł na zakład bez ryzyka
+ do 400 zł bonusu!

Komentarze

komentarzy