Lewandowski najlepszym sportowcem 2019 roku?

Bayern w końcu znalazł zmiennika dla Polaka

Pierwsze dni nowego roku to zawsze czas ostatnich podsumowań poprzedniego. 4 stycznia dowiemy się, kto otrzyma nagrodę dla najlepszego sportowca w 85. Plebiscycie “Przeglądu Sportowego”.

Głównym kandydatem do wyróżnienia jest Robert Lewandowski. Napastnik zdobył w mijającym roku 54 bramki, co jest jego najlepszym wynikiem w karierze. Co więcej, w tyle klasyfikacji zostawił m.in. Lionela Messiego, Cristiano Ronaldo czy Kyliana Mbappe. Ponadto, zdobył sześć goli w spotkaniach reprezentacji Polski.

Choć Robert Lewandowski jest od lat kluczową postacią Bayernu i całej Bundesligi, a także prowadzi kadrę do kolejnych wygranych, po tytuł Sportowca Roku sięgnął tylko raz. Miało to miejsce w 2015 roku. W kolejnych dwóch edycjach kapitan reprezentacji Polski zajmował 2. miejsce, przegrywając kolejno z Anitą Włodarczyk i Kamilem Stochem. W poprzednim plebiscycie był dziewiąty.

Wiele jednak wskazuje na to, że teraz Robert Lewandowski po raz drugi otrzyma wyróżnienie. Jego głównym rywalem do tytułu Sportowca Roku będzie Bartosz Zmarzlik. Żużlowiec zdobył w tym roku indywidualne mistrzostwo świata, stając się trzecim Polakiem, który tego dokonał. Dość duże szanse na podium ma również Dawid Kubacki. Skoczek narciarski w tym roku zdobył złoty medal Mistrzostw Świata w Seefeld.

Komentarze

komentarzy