Lewandowski nie ma sobie równych. Kolejne wyróżnienie Polaka

Robert Lewandowski od początku tego sezonu prezentuje wybitną formę, czego nie można powiedzieć o całym Bayernie Monachium. Polak dzięki swojej skuteczności po raz kolejny został nagrodzony przez swój klub wyróżnieniem dla najlepszego gracza miesiąca.

„Lewy” zanotował zatem hat-trick, ponieważ wcześniej zgarnął podobne nagrody za sierpień oraz wrzesień. 31-latek łącznie w sezonie 2019/2020 ma na swoim koncie 23 bramki w 18 spotkaniach, notując gole w każdym ze spotkań Bundesligi oraz Ligi Mistrzów. W październikowym zestawieniu Lewandowski zebrał blisko 76% głosów. Na drugim miejscu uplasował się Serge Gnabry (9,8%), zaś podium zamknął Manuel Neuer (6,1%).

Oczywiście takie wyniki nie mogą nikogo dziwić. W październikowych starciach napastnik zanotował aż 7 bramek w 6 meczach. Bayern w tym okresie nie odnosił najlepszych rezultatów w krajowej lidze, ale odbił to sobie dzięki wynikom w Champions League. Robert został także nominowany do nagrody dla najlepszego piłkarza miesiąca w całej Bundeslidze. Jego rywalami są: Serge Gnabry, Benjamin Huebner, Filip Kostic, William oraz Goncalo Paciencia. Snajper reprezentacji Polski otrzymał takie wyróżnienie za sierpniowe mecze.

Wygląda więc na to, że przed Robertem jedynie wynik Gerda Muellera z sezonu 1972/1973. Wówczas Niemiec trafił aż 40 bramek. Będzie trudno, ale jeśli Lewandowski utrzyma regularność, to nie jest raczej wykluczone.

Komentarze

komentarzy