Lewandowski nie ukrywa rozczarowania grą Bayernu. „Nie podjęliśmy ryzyka”

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski niezbyt dobrze zapamięta wczorajsze spotkanie z Liverpoolem. Polak po meczu nie ukrywał rozczarowania i udzielił dość mocnego wywiadu, w którym niejako oskarżył drużynę o brak podjęcia ryzyka w całym dwumeczu.

30-latek w obu starciach z „The Reds” wyglądał dość bezbarwnie. Taki obraz oczywiście przełożył się na brak bramek ze strony polskiego zawodnika. Nic zatem dziwnego, że po rywalizacji z angielskim zespołem Robert wydawał się wyglądać na ogromnie rozczarowanego.

– Oczywiście wiedzieliśmy, że będzie to trudna gra. Jednak w obu spotkaniach myślę, że zagraliśmy zbyt defensywnie. Nie staraliśmy się tworzyć sytuacji ani nie podejmowaliśmy ryzyka, mimo że dziś graliśmy w domu. Dlatego Liverpool nas pokonał. Graliśmy zbyt głęboko i do teraz nie wiem dlaczego.

– Oczywiście były momenty, kiedy staraliśmy się naciskać Liverpool, ale w ofensywie czasami mieliśmy dwóch piłkarzy przeciwko czwórce obrońców.

Robert w pomeczowym wywiadzie został także poproszony o kilka słów na temat Virgila Van Dijka. Polak uważa, że nie otrzymał zbyt wiele wsparcia od kolegów z drużyny, przez co był na straconej pozycji.

– Dzisiaj stoczyłem wiele pojedynków, ale było to trudne, ponieważ czułem się osamotniony. Jeśli jesteś sam przeciwko dwóm lub trzem dobrym defensorom, bardzo trudno jest cokolwiek zrobić.

Odbierz darmowy zakład 20 zł 

Komentarze

komentarzy