Polski duet w XI kolejki Bundesligi

Przyzwyczailiśmy się do tego, że Robert Lewandowski znajduje się regularnie w jedenastce kolejki Bundesligi. Tym razem do napastnika Bayernu dołączył Krzysztof Piątek.

Piątek w lepszej formie

Hertha Berlin po trzech porażkach z rzędu, w końcu przełamała mały kryzys. Podopieczni Bruno Labbadii wygrali z faworyzowanym Bayerem Leverkusen 2:0 i na pewno działacze w stolicy nieco odetchnęli. Po raz kolejny od pierwszej minuty spotkanie rozpoczął Krzysztof Piątek.

Jak się okazało, był to bardzo dobry ruch ze strony niemieckiego szkoleniowca, który powoli traci zaufanie do Vedada Ibisevicia. Reprezentant Polski zagrał bowiem chyba najlepsze spotkanie podczas dotychczasowej przygody ze „Starą Damą”. W drugiej połowie dodatkowo mógł cieszyć się z gola. Napastnik minął obrońców, bramkarza, znajdował się niecały metr przed bramką, ale do siatki trafił ostatecznie Dodi Lukebakio, który niejako zabrał Krzysztofowi bramkę.

Mimo to dziennikarze postanowili docenić występ Piątka i umieścić go w jedenastce kolejki. Dla 24-latka to pierwsze takie wyróżnienie w tym sezonie. Co ciekawe – w tym zestawieniu zabrakło miejsca dla wspomnianego Lukebakio.

Lewandowski po raz dziewiąty

Oczywiście nikogo nie dziwi obecność w tej jedenastce Lewandowskiego (w obecnej kampanii znalazł się tam już 9 razy). Snajper „Bawarczyków” zanotował dwie bramki oraz zaliczył jedną asystę. Dla kapitana reprezentacji Polski było to odpowiednio 32 i 33 trafienie w tym sezonie Bundesligi.