Wyróżnienie Roberta Lewandowskiego. Polak wybrany piłkarzem sezonu w Bundeslidze!

Bayern w końcu znalazł zmiennika dla Polaka

Robert Lewandowski wybrany najlepszy zawodnikiem Bundesligi sezonu 2019/2020. W specjalnym głosowaniu zorganizowanym przez oficjalną stronę ligi, napastnik Bayernu nie miał sobie równych. Przewaga nad drugim w zestawieniu Jadonem Sancho jest ogromna.

To była niezwykle emocjonująca walka o tytuł najlepszego strzelca Bundesligi. Choć przed nami jeszcze ostatnia kolejka Bundesligi, to wszystko wskazuje na to, że Robert Lewandowski zostanie najlepszym strzelcem w lidze. Przewaga Polaka nad drugim w zestawieniu Timo Wernerem wynosi aż siedem bramek.

Robert Lewandowski najlepszym graczem sezonu

Nic dziwnego, że w zorganizowanym przez Bundesligę głosowaniu, Robert Lewandowski został wybranym zawodnikiem sezonu. Polak zdeklasował swoich rywali zarówno w opinii kibiców, jak również połączonym wyborze sympatyków i ekspertów.

W tym drugim zestawieniu, snajper Bayernu otrzymał aż 57 procent głosów. Jak duża była przewaga 31-latka nad resztą stawki potwierdza fakt, iż za Robertem uplasował się gracz Borussii Dortmund, Jadon Sancho z wynikiem 13 procent głosów.

Młode talenty

Podium zamknął Kai Havertz. Młody gracz Bayeru zebrał nieco ponad 12 procent głosów. Zarówno Sancho, jak i Havertz to dwa głośne nazwiska na rynku transferowym. Obaj piłkarze są łączeni z przeprowadzką do Premier League.

Przenosiny tych zawodników będą jednak niezwykle kosztowne. Mówi się, że za pojedyncze transakcje graczy trzeba zapłacić minimum 100 milionów euro.

Komentarze

komentarzy