Lewandowski show. Dwa gole i asysta w Superpucharze Niemiec! [WIDEO]

Poznaliśmy triumfatora Superpucharu Niemiec. Piłkarze Bayernu Monachium pokonali na Signal Iduna Park Borussię Dortmund 3:1. Bohaterem „Bawarczyków” został Robert Lewandowski, który zanotował dwie bramki i jedną asystę.

Start sezonu Bundesligi sugerował, iż możemy być świadkami bardzo ciekawego pojedynku. Borussia pokonała bowiem Eintracht aż 5:2, natomiast Bayern zremisował z Moenchengladbach 1:1. Wydawało się, że ekipa BVB ma szanse na triumf z największym rywalem.

Lewandowski show

Zawodnicy Bayernu ponownie „odpalili”, kiedy była taka potrzeba. Podopieczni Nagelsmanna wyszli na prowadzenie w 41. minucie, a do siatki trafił Robert Lewandowski.

Na początku drugiej połowy „Bawarczycy” podwyższyli prowadzenie. Tym razem Robert Lewandowski wcielił się w rolę asystenta, zagrywając ostatnie podanie przy golu Muellera. Co prawda Borussia Dortmund zdołała złapać kontakt za sprawą trafienia Reusa, ale marzenia BVB o sukcesie zakończył Robert Lewandowski w 74. minucie.