Lista TOP 100, czyli przegląd najlepiej punktujących graczy FPL

Po raz kolejny prezentujemy nasze cotygodniowe zestawienie najskuteczniejszych zawodników Fantasy Premier League w sezonie 2013/14. Stali bywalcy naszej strony wiedzą,  że umieszczamy na niej najlepiej punktujących zawodników, zdobywców co najmniej 70-80 punktów w całym sezonie, jak również zawodników, którzy nie zgromadzili może zbyt wielu punktów na przestrzeni całego sezonu, ale prezentują dobrą formę w ostatnich 3-5 kolejkach.

Oddzielnie prezentujemy osiągnięcia każdej formacji: bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników. W ramach każdej formacji zawodnicy uszeregowani są według ilości punktów zdobytych w ostatnich pięciu kolejkach Premier League (Ost. 5). Naszym zdaniem jest to najlepszy wyznacznik aktualnej formy zawodnika. Pokazuje jego osiągniecia na przestrzeni mniej więcej miesiąca. Tylko gracze ponadprzeciętnie, ale i regularnie punktujący mogą znaleźć się na czele naszego zestawienia.

Pokusiliśmy się również o wyliczenia pokazujące stosunek zdobytych punktów, do ceny. Nasz indeks cenowy (PI 5) pokazuje ilość punktów zdobytych w ostatnich 5 kolejkach, na każdy milion funtów jaki trzeba wydać na danego zawodnika. Przykładowo, gdy gracz zdobył 28 punktów w ostatnich 5 kolejkach i  kosztuje 7 milionów PI jego wskaźnik PI 5 wynosić będzie 4 tj. 28÷7).

W związku z tym, że w kolejce nr 29 rozegranych zostanie jedynie 5 spotkań, tym razem skupimy się głównie na zawodnikach, którzy zagrają w najbliższy weekend. Przejdźmy do konkretów i przyjrzyjmy się bliżej najlepszym zawodnikom w każdej z formacji:

 

Bramkarze

Najlepiej punktującymi bramkarzami w ostatnich 5 spotkaniach są zawodnicy, których drużyny zmierzą się ze sobą w GW29. Są to Petr Cech z Chelsea (26 punktów, PI 5 = 4,2*) oraz Hugo Lloris z Tottenhamu (26 punktów, PI 5 = 4,5).

Z graczy grających w ten weekend dość wysoko w naszym zestawieniu są również David Marshall z Cardiff (19 punktów, PI 5 = 4,0) oraz Asmir Begovic ze Stoke (18 punktów, PI 5 = 3,4). W przypadku bramkarza Cardiff trzeba jednak pamiętać, że większość z ostatnio zdobytych punktów (aż 11) zainkasował on w spotkaniu GW 26 z Aston Villą.

BRA 5marca

Obrońcy

Mimo przeciętnego występu z Fulham (2 punkty) po raz trzeci z rzędu najlepiej punktującym obrońcą w naszym zestawieniu jest Branislav Ivanovic z Chelsea (44 punkty, PI 5 = 6,7). W analizowanym okresie boczny obrońca The Blues strzelił 2 bramki, zanotował 1 asystę, a Chelsea 3 razy kończyła mecz „na zero z tyłu”.

Z graczy grających w ten weekend wysoko w zestawieniu są również koledzy Serba z drużyny Chelsea tj. Gary Cahill (27 punktów, PI 5 = 4,4) i John Terry (25 punktów, PI 5 = 3,7), a także gracz Manchesteru United Patrick Evra (25 punktów, PI 5 = 3,8).

Każdy z wymienionych graczy jest ciekawą opcją na GW29 ze względu na ich ofensywne inklinacje oraz aktywność przy stałych fragmentach gry.

OBR 5marca

 

Pomocnicy

Patrząc jedynie na zawodników grających w GW29, najskuteczniejszym pomocnikiem jest E.Hazard z Chelsea (39 punktów, PI 5 = 3,5). W analizowanym okresie lider The Blues strzelił 3 bramki i 2-krotnie asystował.

Dość wysoko w naszym zestawieniu są również pomocnik Spurs Paulinho (27 punktów, PI 5 = 4,0), Kieran Richardson z Fulham (25 punktów, PI 5 = 5,2) oraz gracz  Świętych Adam Lallana (24 punkty, PI 5 = 2,9).

 POM 5marca

Napastnicy

Oczywiście najskuteczniejszym napastnikiem ostatnich 5 kolejek jest Daniel Sturridge. Liverpool pauzuje jednak w GW29, więc skupmy się na innych graczach. Wysoko, na drugim miejscu w naszym zestawieniu, jest Emmanuel Adebayor (33 punkty, PI 5 = 3,8). Togijczyk w analizowanym okresie strzelił 3 bramki i zanotował 2 asysty. Pytanie czy będzie w stanie zabłysnąć na tle piłkarzy Jose Mourinho…

Dość wysoko w naszym zestawieniu są również Rickie Lambert z Southampton (29 punktów, PI 5 = 4,0) oraz mało popularny, a jednak dość regularnie punktujący Victor Anichebe z WBA (24 punkty, PI 5 = 4,7).

NAP 5marca

* ceny z dnia 5 marca 2014

Tekst ten, jak i wiele innych poświęconych Fantasy Premier League do znalezienia na blogu FPL-EXPERT. Nasz blog w całości poświęcony jest Premier League i najpopularniejszej grze typy fantasy futbol na świecie.
Zapraszamy na nasz fp. Obserwuje nas już ponad 500 graczy FPL z Polski. Nie bądź w tyle:
Oraz na stronę:

Komentarze

komentarzy