Lista TOP 100, czyli przegląd najlepiej punktujących graczy FPL

Po raz kolejny prezentujemy nasze zestawienie najskuteczniejszych zawodników Fantasy Premier League w sezonie 2013/14. Stali bywalcy naszej strony wiedzą,  że umieszczamy na niej najlepiej punktujących zawodników, zdobywców co najmniej 70-80 punktów w całym sezonie, jak również zawodników, którzy nie zgromadzili może zbyt wielu punktów na przestrzeni całego sezonu, ale prezentują dobrą formę w ostatnich 3-5 kolejkach.

Oddzielnie prezentujemy osiągnięcia każdej formacji: bramkarzy, obrońców, pomocników i napastników. W ramach każdej formacji zawodnicy uszeregowani są według ilości punktów zdobytych w ostatnich pięciu kolejkach Premier League (Ost. 5). Naszym zdaniem jest to najlepszy wyznacznik aktualnej formy zawodnika. Pokazuje jego osiągniecia na przestrzeni mniej więcej miesiąca. Tylko gracze ponadprzeciętnie, ale i regularnie punktujący mogą znaleźć się na czele naszego zestawienia.

Pokusiliśmy się również o wyliczenia pokazujące stosunek zdobytych punktów, do ceny. Nasz indeks cenowy (PI 5) pokazuje ilość punktów zdobytych w ostatnich 5 kolejkach, na każdy milion funtów jaki trzeba wydać na danego zawodnika. Przykładowo, gdy gracz zdobył 28 punktów w ostatnich 5 kolejkach i  kosztuje 7 milionów jego wskaźnik PI 5 wynosić będzie 4 tj. 28÷7).

 

Bramkarze

Najlepiej punktującym bramkarzem ostatnich 5 kolejek jest piłkarz Czerwonych Diabłów David de Gea. Mimo, że MU nie grali w GW28 w pozostałych spotkaniach Hiszpan zdobył aż 24 punkty (PI 5 = 4,2). Nie dał się on pokonać, aż w 3 z 4 meczów. Jednocześnie bramkarz United może pochwalić się stosunkowo dużą ilością obron. Średnio 4,5 w ostatnich 4 spotkaniach.

Na uwagę zasługuje również postawa Joe Harta. Piłkarz ten nie dał się pokonać w ostatnich 3 spotkaniach rozegranych przez Manchester City.

BRA 20mar

Obrońcy

Najlepiej punktującym obrońcą w naszym zestawieniu jest francuski obrońca Arsenalu Laurent Koscielny, który zdobył 32 punkty w 5 ostatnich kolejkach. Koscielny może pochwalić się też najwyższym wskaźnikiem IC5 równym 5,6. W analizowanym okresie środkowy obrońca Kanonierów strzelił 1 bramkę i 3 razy kończył mecz „na zero z tyłu”. W jednym z tych przypadków Francuz zainkasował dodatkowe 4 punkty tylko dlatego, że opuścił boisko w 66 minucie, zanim Arsenal stracił bramkę w spotkaniu z Sunderlandem.

Na miejscach 2-3 znajdują się Patice Evra i Branislav Ivanovic. Obaj zdobyli w ostatnich 5 kolejkach po 28 punków. Francuz w analizowanym okresie zanotował 2 asysty i 3 clean sheets. Serb strzelił bramkę i dwukrotnie kończył spotkanie bez straty bramki.

 OBR 20marca

 

Pomocnicy

Zdecydowanie najskuteczniejszym pomocnikiem na przestrzeni ostatnich 5 kolejek jest Steven Gerrard (34 punkty, PI 5 = 3,7). W analizowanym okresie Anglik strzelił 4 bramki (głównie z karnych) i zanotował jedną asystę. Ponieważ w GW31 Liverpool – jak 9 innych zespołów – gra dwa spotkania, Gerrard wydaje się interesującym zawodnikiem, który może zdobyć znaczną ilość punktów w tej „podwójnej” kolejce.

Jeżeli chodzi o mniej popularnych zawodników godną docenienia jest postawa trzeciego w naszym zestawieniu Roberta Snodgrassa. W 5 ostatnich kolejkach pomocnik Kanarków strzelił dwie bramki i raz asystował.

POM 20mar

 

Napastnicy

Nadal najskuteczniejszym napastnikiem ostatnich 5 kolejek jest Daniel Sturridge (37 punktów, PI 5 = 3,5). Po piętach depcze mu jednak kolega z zespołu Luis Suarez (33 punkty, PI 5 = 2,5), który znakomicie spisał się w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach Liverpoolu. Strzelił w nich 2 bramki i 3-krotnie asystował.

Na uwagę zasługuje również dobra seria Jaya Rodrigueza, który strzelał po bramce w dwóch ostatnich spotkaniach Świętych.

NAP 20mar

 * ceny z dnia 19 marca 2014

Tekst ten, jak i wiele innych poświęconych Fantasy Premier League do znalezienia na blogu FPL-EXPERT. Nasz blog w całości poświęcony jest Premier League i najpopularniejszej grze typy fantasy futbol na świecie.
Zapraszamy na nasz fp. Obserwuje nas już ponad 500 graczy FPL z Polski. Nie bądź w tyle:
Oraz na stronę:

Komentarze

komentarzy